BentleyHaberlerTeknoloji

Bentley, 1939 Corniche’i Tekrar Canlandırdı

Mulliner’in becerileri sayesinde kendi türündeki mevcut tek model olan Corniche Ekim 1939’da piyasaya sürülmesi beklenen bir teknolojik ilerleme konumundaki yeni MkV sedanın yüksek performanslı bir versiyonu olarak tasarlanmıştı.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Adrian Hallmark’ın isteğiyle Bentley Motors’daki Mulliner departmanına devredilinceye kadar projede hızlı bir ilerleme kaydedilememiştir.

Hallmark konuyla ilgili şunları söyledi: “Kendisinden sonra üretilen ve şu anda ikonik durumda bulunan R Type Continental bir kenara bırakıldığında, 1939 model Corniche Bentley’nin tasarım dilinde atılmış net adımlardan biriydi. Bentley’nin tarihinde iz bırakan otomobillerden biri olan Corniche o tarihlerde bile bu mükemmel İngiliz modelinin en iyi tasarım ve teknolojiye sahip olduğunu kanıtlıyor. Mulliner’in Corniche’e ilişkin büyüleyici yeniden tasarımı Bentley’nin eski kataloğundan mükemmel modelleri yeniden canlandırmanın yanı sıra harikulade, kişiselleştirilmiş modern Bentley otomobiller üretme konusundaki becerimizi gözler önüne seriyor.”

Bu efsane Corniche orijinal Corniche ve MkV mekanik bileşenleri kullanılarak Crewe’de yeniden yaratıldı ve her detayıyla orijinaline sadık kalınarak yeni yüze büründü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu