2019 Model ArabalarBentleyElektrikli ArabalarFoto GaleriHaberlerTeknolojiYeni Araba Modelleri

Bentley Bentayga Speed Hızı ve Kalitesiyle Hayran Bırakıyor

Bentley’in, Bentayga Speed adını verdiği dünyanın en hızlı SUV’u çıktı. Aracın 6,0 litrelik W12 motoru 626 HP (635 PS) güç ve ve 900 Nm tork üretiyor. 306 km/s azami hızı bulunan Bentayga Speed, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3,9 saniyede ulaşıyor.

Seri üretime geçilen dünyanın en hızlı SUV modeli Bentayga Speed’de ünlü 6 litrelik W12 motorunun geliştirilmiş 626 HP’lik (635 PS) bir versiyonu yer alıyor ve motor 306 km/s azami hıza ulaşıp 0’dan 100 kilometre hıza 3,9 saniyede ulaşıyor.

Bentley Dynamic Ride rakipsiz bir 48V sistemini kullanan dünyadaki ilk elektrik aktif devrilme kontrol teknolojisi. Bu sistem viraj alma sırasında ortaya çıkan yan dönüş güçlerine anında karşılık verirken lastik temasını azami seviyeye getirerek sınıfında lider kabin stabilitesi sunarken sürüş konforunun en üst seviyede olmasını sağlıyor ve kontrolü mükemmel kılıyor.

1

Bentley’in, Büyük Britanya’da tasarlanan, mühendislik çalışmaları tamamlanan ve el hüneriyle imal edilen SUV modeli Bentayga Speed günümüze kadar piyasaya sürülen en güçlü ve performans odaklı Bentayga özelliğini taşıyor.

Bentayga Speed’in bir Bentley modeline monte edilen en büyük ve en güçlü seramik frenleri, 6.000 Nm’lik azami frenleme torku sunan fren takımı 1.000 °C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlandı. Bunun yanısıra demir fren takımlarına göre 20 kg’ı aşan bir yük tasarrufu sağlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu