Bentley

Bentley’den 10 Adetlik Üretim

Bentley, rekor kıran sürüşü, özel bir üretimle kutluyor. Pikes Peak Bentayga, 10 adet üretilecek.

Bentley’in özel ısmarlama ve karoser bölümü Mulliner tarafından yaratılmış ve el işçiliğiyle üretilmiş modeli Pikes Peak Bentayga, Uluslararası Tırmanma Yarışı’nda kırdığı rekorla olağanüstü performansını bir kez daha gözler önüne sermişti. Bentley, bu başarıyı kutlamak için özel bir üretime imza atmaya hazırlanıyor. 10 adet Pikes Peak Bentayga üreterek otomobil tutkunlarını heyecanlandırıyor.

Pikes Peak Bentayga, göz alıcı özellikleriyle otomobil severleri büyülüyor. Yoğun Beluga siyahı ya da çarpıcı Radium rengiyle beğeni toplayan otomobil, Radium ikincil rengiyle tamamlanan Beluga renginde, opsiyonel iki renkli 22’’ jantlarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Göze çarpmayan Pikes Peak deseninin ön tamponu süslediği model, siyah renk temasıyla yapılandırılıyor. Tüm krom dış kısımlar parlak siyah öğelerle değiştirilirken karbon fiber ayırıcı, yan etekler, difüzör ve arka kanat eklemeleriyle görsellik daha da karşı konulmaz bir hale bürünüyor.

İç kabinde Mulliner tasarım renk ayrımı, ‘Key Lime’ tonlarını, koltuk ve kapılardaki Alkantara dolgularla beraber Beluga deriyle buluşturuyor. Vites kolu ve direksiyon simidinde de Alkantara kullanılırken, tavan döşemesinde Eliade kumaşının tercih edildiği görülüyor. Karbon fiber panelleri süsleyen Pikes Peak logosuna, iç mekanı tamamlayan numaralı Pikes Peak kapı eşikleri eşlik ediyor.

Pikes Peak Bentayga kaputunun altında rekor kıran yarış otomobiliyle aynı motoru ve şasi sistemini barındırıyor. 600 HP güç ve 900 Nm maksimum tork sunan Bentley’in ikonik 6.0 litre çift turbo W12 motoru, kesintisiz dört tekerden sürüş için sekiz vitesli otomatik ZF şanzımanla eşleniyor. Adaptif hava süspansiyonu ve Bentley’in 48V elektrikli aktif yalpa önleme kontrol sistemi, konforlu ve performanslı sürüşe uygun gövde kontrolü arasında denge sağlıyor. Özel üretim Bentayga, Touring paketi ve spor egzozu ile tamamlanıyor.

Avrupa ve ABD’deki Bentley tutkunları, Pikes Peak Bentayga için siparişlerini Ağustos’tan itibaren verebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu