Haberler

Benzinin Litre Fiyatına İndirim Yolda

Araç sahiplerine müjde!.. 22 Kasım tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında indirim bekleniyor.

22 Kasım tarihinden geçerli olmak üzere benzine indirim geleceğine dair açıklama geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) internet sitesinde yapılan açıklamada, “22 Kasım 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatında 6-8 kuruş indirim öngörülmektedir. Motorinin litre fiyatında ise herhangi bir değişiklik öngörülmemektedir.” denildi.

Brent petrolün varil fiyatı, ABD`de yakında duyurulacak haftalık stok verisinden evvel 62,26 dolar üzerinden işlem görüyor. Dün 62,66 dolar fiyat ile güne başlangıç yapan ve en yüksek değer olarak 62,67 doları gören Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 62,11 dolar seviyesinden güne başladı. Brent petrolün varili, saat 09.33 itibarıyla yüzde 0,24 artışla 62,26 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı saatlerde Batı Teksas türü ham petrolün varili ise 56,44 dolar seviyesinden işlem gördü.

İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene dün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün petrol üretimini azaltmalarına destek verdiklerini, fakat sürenin uzatılması kararının 30 Kasım yapılacak olan OPEC toplantısında verilebileceğini dile getirdi.

Petrol piyasasında, OPEC ülkeleri tarafından yapılacak olası açıklamaları ABD’de duyurulacak haftalık stok verileri takip edilecek.

Sektör uzmanları brent petrolde teknik olarak 62,34 ile 62,42 dolar arasının direnç, 62,18 ile 62,26 dolar arasının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği dile getiriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu