HaberlerYeni Araba Modelleri

BMC Üretimi Durduruyor – İzmir BMC Fabrikası Geçici Olarak Üretimi Askıya Aldı

BMC Üretimi Durduruyor. Ülkemizin önemli üreticilerinden olan BMC İmzir’de üretimine 1 hafta ara vereceğini açıkladı. 

Covid-19 salgını nedeniyle gerek Türkiye gerekse BMC’nin benzeri daha önce görülmemiş bir dönemden geçtiği belirtildi.

BMC Üretimi Durduruyor ve şu şekilde bir açıklama yapıldı:

“Şu ana kadar aldığımız tedbirler sayesinde başarıyla devam eden pandemi mücadelemiz sürecinde yoğun bakım veya vefatla sonuçlanan vakamızın olmaması en büyük mutluluğumuzdur.

Kısa bir döneme kadar toplam tanı sayısı 10’un altında olmasına rağmen son günlerde yurt genelinde artan vaka sayılarının da etkisiyle kurum içindeki vaka sayısında da artış gözlemlenmeye başlanmıştır.

Bu nedenle Pandemi Koordinasyon Kurulumuzun öncülüğünde çalışanlarımızın ve ailelerinin güvenliği için İzmir fabrikamızın bir hafta süreyle tatil edilmesine karar verilmiştir.

Tüm çalışanlarımız detaylı sağlık kontrollerinden geçirilecek. Gerekirse koruyucu ve önleyici planlamalar hazırlanacaktır.

Yarım asrı geçen köklü geçmişimizle ve ülkemizin yerli ve milli üretim üssü olmanın sorumluluğuyla hem çalışanlarımıza hem de ülkemize karşı yükümlülüklerimizin farkındayız.

Özellikle ülkemizin savunma sanayisindeki en büyük kara araçları üreticilerinden biri olarak ticari kaygıların da ötesinde ülkemizin güvenliği ve menfaatleri için stratejik olarak üstlenmiş olduğumuz çok önemli projelerin aksatılmadan devam etmesinin de büyük önem arz ettiğini biliyoruz.

Büyük BMC ailesi olarak bu zorlu sürecin milletimizin güç birliği, destek ve kararlılığıyla omuz omuza aşılacağına yürekten inanıyoruz.

Bu nedenle gerekli tüm tedbirleri alarak ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Bu dönemi en kısa zamanda ülkemiz ekonomisi ve insanımızın sağlığı açısından en az hasarla sona ermesini temenni ediyoruz.” 

BMC’nin İzmir Pınarbaşı’ndaki fabrikası COVID-19 salgınının tekrar artması nedeniyle bu kararı aldıklarını üzülerek açıkladı.  Dedikodular arasında en az 55 çalışanın coronavirüs testlerinin pozitif çıktığı ve bu nedenle fabrikanın üretimi şimdilik durdurduğu konuşuluyor. 

Alınan karar dedikodunun doğruluğunu kanıtlar nitelikte. BMC gerekirse süreyi uzatabileceği sinyali de verdi. Şimdilik olası vakaların durumları kontrol ediliyor ve gerekli sağlık tedbirleri alınmaya devam ediliyor. Konuyla ilgili yeni gelişmeler oldukça bizlerde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

BMC Yeni Pick-up Üretecek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu