BMW

BMW’nin Hızı Telefonla Buluşuyor

Bilindiği üzere otomobil markalarının kendi telefonlarını çıkarması uzun zamandan beri gündemdeydi. Öyle ki otomotiv devi BMW bir akıllı telefon firmasıyla anlaştı. Kimi marka kendi telefon modelini çıkarırken, kimi marka ise kendi telefon modelini çıkarmak için çalışmalara başlamış bir vaziyette. Kendi telefon modelini çıkarmayan otomotiv devleri ise şu anlık çalışmalarına hız vermiş bir durumda. Yukarıda da belirttiğimiz gibi çalışmalarını hızlandıran şirketlerden birisi olan BMW kollarını sıvadı ve bir telefon firmasıyla anlaştığını duyurdu. BMW’nin anlaştığı akıllı telefon üreticisi Vivo, yakın zamanda telefonun üretileceğini aktardı. Model adını IQOO 5 Pro BMW Edition koyan ikili, özellikle kamera konusunda oldukça iddialı. Öyle ki telefonun şimdiden üçlü arka kameraya sahip olacağı ve 60x bandına kadar zoom yapabileceği aktarıldı. Şu anlık kamera kalitesi konusunda bilgi verilmese de kameranın da diğer telefon modellerinden aşağı kalacağı düşünülmüyor.

IQOO 5 Pro BMW Edition Teknik Özellikleri

Yakın zamanda tanıtımı yapılacak modelimizin yavaş yavaş özellikleri açıklanmaya başlandı. Öyle ki, BMW ve Vivo işlemci olarak snapdragon 865’i seçmiş bir durumda. Böylesine iddialı bir seçimde telefonun kötü olma ihtimali oldukça düşük. Bunun yanında AMOLED ekrana sahip olan modelimiz 120w ultra hızlı şarj özelliğine sahip. Lakin, bu hızlı şarj özelliği diğer hızlı şarj özellikleriyle karıştırılmasın. Bizim dediğimiz hızlı şarj özelliği 15 dakikada pili tamamen doldurabiliyor. Böylesine bir hız gerçekten inanılmaz. Şu an için açıklanan özellikler bunlar olsa da, bu özelliklerden de telefonun ne kadar harika olacağını anlayabiliyoruz. IQOO 5 Pro BMW Edition modelinin ise gelecek haftalarda tanıtımının yapılması bekleniyor.

Modelin Fiyat Aralığı Belli Oldu Mu

Fiyat açısından şu anlık kesin bir şey diyemiyoruz. Bunu tam olarak tanıtımdan sonra öğrenebiliriz. Lakin, açıklanan fiyatlara göre modelimizin yurtdışı fiyatı 500-600 dolar arasında olacak. Durum böyle olunca Türkiye fiyatı da dudak uçuklatacak cinsten. Gerek kur farkı gerek ise telefonlardan alınan vergiler dahilinde telefonun minimum 6.000 TL olması bekleniyor. Bu açıkladığımız rakam tabii ki tahmini. Modelimizin Türkiye fiyatı ise tanıtımdan sonra açıklanacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu