2021 Model ArabalarBMWYeni Araba Modelleri

BMW Yanmalı Motorlu Modellerini 2021 Yılında Yarı Yarıya Azaltacak

BMW, elektrikli otomobiller geliştirmek için AR-GE masraflarını %12 arttırdı. Bu nedenle 2022’nin sonuna kadar 12 milyar euro tasarruf etmeyi hedeflediği bir maliyet kısma programı başlattı.

BMW yeni modelleri için geliştirme süresini üçte bir kısaltıyor. Daha da önemlisi, firma geleneksel yanmalı motorlu modellerini 2021’den itibaren yarı yarıya azaltacak ve gelişmiş, akıllı taşıt mimarileri geliştirmeye odaklanacak.

Bununla birlikte, firma pek çok yeni model de planlıyor. BMW detay vermedi ancak özellikle en karlı segmentlerde yeni modeller olacağını belirtti. Bu da daha fazla crossover model göreceğimiz anlamına gelebilir. Bunlardan birinin de uzun zamandır beklenen X8 olması mümkün.

BMW 2023 itibariyle 25 elektrikli ve hibrit modele sahip olmayı planlıyor. Yarısından fazlası elektrikli olacak ve iX3, iNext ve i4 gibi modeller de aralarında bulunacak.

BMW ilk önce hangi yanmalı motorları kaldıracağını açıklamadı ancak bunların yerine yeni elektrikli ya da hibrit modellerin geleceği biliniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu