Haberler

Bugatti Divo Kaliforniya’da Vitrine Çıktı

Bugatti bir kez daha otomobil tutkunlarını kendisine hayran bıraktı. Yeni modeli Divo’yu tanıttı. Üstelik bu benzersiz serinin tamamı şimdiden satıldı.

Kaliforniya’da düzenlenen The Quail etkinliğinde gözler önüne serilen Bugatti Divo, dünyanın en pahalı seri üretim otomobili olarak dikkat çekiyor.

Fiyatı 5 milyon Euro olarak belirlenen Bugatti Divo’ya dünyada yalnızca 40 kişi sahip olacak. Çünkü özel seri bu araçtan yalnızca 40 adet üretilecek. Serinin tümü şimdiden satıldı bile.

Divo, Chiron modeli üzerinde geliştirildi. Bugatti Başkanı Stefan Winkelmann, büyük beğeni toplayan Divo’nun üretilecek 40 adedinin anında satıldığını söyledi.

Bugatti Divo’nun Avrupa fiyatı 5 milyon Euro yani yaklaşık 35 milyon TL olarak belirlendi. Modelin Türkiye’ye gelmesi durumunda, fiyatı vergilerle birlikte 100 milyon TL’ye kadar çıkıyor.

Bugatti Divo’nun 8 litrelik W16 motoru 1103 kw yani tam 1500 beygir gücünde. Özel serinin 0-100 km/saat hıza çıkma süresi yalnızca 2.4 saniye sürüyor. Aracın maksimum hızı ise 380 km/saat.

Bugatti’nin yeni serisi ismini eski bir yarışçıdan aldı. Marka yeni seriye, 1928 yılından itibaren 11 sene Bugatti için yarışan Fransız Albert Divo’nun ismini verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu