2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıCadillacFoto GaleriHaberlerYeni Araba Modelleri

Cadillac CT5 New York Otomobil Fuarında Yüzünü Gösterdi

Cadillac 1902 yılında kurulan ve dünya otomobil piyasasında kült olmayı başaran otomobil markalarından. Şirket Henry Leland tarafından kuruluyor. Adını Fransız kaşif olan ve Detroit şehrinin kurucusu da olan Laumet de la Mothe Cadillac’dan alıyor.

Cadillac’ın yeni modeli CT5 gün yüzüne çıktı. Markanın global tasarım direktörü olan Andrew Smith, CT5 gibi otomobillerin geleceği hakkında farklı bir görüşe sahipti: “Ben sıkıcı sedanlar öldü diyebilirim, harika sedanların bir süre etrafta olacağını düşünüyorum.”

CT5, General Motors’un tanınmış Alpha platformunun bir versiyonu üzerinden yükseliyor. Bunun da sürümleri ATS ve CTS ile Chevrolet Camaro için de kullanılıyor. Motor seçenekleri, her ikisi de 10 vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiş, 2.0 litrelik bir turbo şarjlı dört silindirli ve 3.0 litrelik çift turbo V6’dan oluşuyor. Bu motorlar hem arka hem de dört tekerlekten çekiş sunacaklar.

Cadillac CT5 2.0 litre turbo ve 3.0 litre çift turbo benzinli ünite ile seçenekleriyle piyasaya çıkacağı belirtilmekte. Ödüllü alpha mimarisine ek olarak, 10 kademeli otomatik şanzıman kombinasyonu ile birlikte gücünü arka tekerlekten yere aktarırken, aynı zamanda 4WD seçeneğininde yer alacağını şimdiden belirtmiş olalım.

CT5, Cadillac modellerinin diğerlerinde olduğu gibi Luxury ve Sport modelleri arasında yer alan “Y” döşeme stratejisinde satılacak. Ayrıca , XT6 için yakın zamanda açıklanan tork bazlı güç aktarma kartını kullanacak. Cadillac, CT5’i Michigan’daki Lansing Grand River tesisinde kuracak ve tesisi yeni otomobil için yükseltmek için 221 milyon dolar yatırım yapacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu