HaberlerFiat

Çinliler Dev Otomobil Şirketi İçin Harekete Geçti

Çinli otomobil üreticilerinden bir tanesinin bu ay Fiat Chrysler Automobiles’ı satın almak için harekete geçtiği iddia edildi. İddiaya göre söz konusu Çinli şirket Fiat Chrysler Automobiles’ı satın almak üzere en az bir teklif verdi bile!.. İşte detaylar…

Otomotiv sektöründen büyük bir iddia gündeme geldi. Automotiv News’un yaptığı habere göre Çinli otomobil üreticilerinden bir tanesinin temsilcileri bu ay içerisinde Fiat Chrysler Automobiles’ı satın almak üzere harekete geçti ve tekliflerini şirkete iletti.

Konuya Yakın Kaynaklara Dayanıyor

Autonews.com yaptığı haberin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı öğrenildi. Diğer yandan Çinli otomobil üreticisinin yetkililerinin yaptığı teklifin de oldukça cazip olduğu öğrenildi. İddiaya göre Çinli otomobil üreticisinin temsilcilerinin yaptığı teklif, Fiat Chrysler için piyasa değerinin üzerinde teklif yaptılar.

Görüşme Yapıldı

Yapılan habere göre Fiat Chrysler yöneticileri geçtiğimiz hafta Great Wall Motor yöneticileri ile görüşmek üzere Çin’e gitti. Diğer yandan Çinli şirket temsilcilerinin geçen hafta Fiat Chrysler’ın Auburn Hills’teki genel merkezde görüldüler.

Automotive News diğer yandan, başka Çinli otomobil şirketlerinin yöneticilerinin de Fiat Chrysler için teklif vermek üzere kendi due dilligence süreçlerini sürdürdüklerini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu