2022 Model ArabalarCitroenHaberlerYeni Araba Modelleri

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında. 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) Citroen fırtınası esecek. Mobilite teknolojilerini sergileyeceği fuarda otonom teknolojilerini göreceğiz. 5-8 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenen, dünyanın önde gelen elektronik, teknoloji ve inovasyon fuarında olacak olan Citroen, Citroen Skate ve Citroen Ami’yi sahneye koyacak.

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında

Citroen için geleceğin ulaşımında mottolar; temiz, paylaşımlı ve bağlantılı olması. Citroen sayesinde kullanıcıların sürüşe odaklanması gerekmiyor. Böylece serbest zamanları olacak ve sürüş bambaşka bir hal alacak.

Citroen AMİ 2022 CES’te Olacak. Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu konsepti, kişiye özel sürüş deneyimi vererek bu vaatleri gerçekleştiriyor.

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında. Citroen CEO’su Vincent Cobee; “Ulaşım, sosyal ve profesyonel yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Geleceğin ulaşım çözümlerini bugünden hazırlamak çok önemli.” dedi.

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında. Cobee elektrikli ulaşımda otonom çalışmalarının gündemlerinin en önemli unsuru olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Yeni Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu konsepti, kentsel seyahatin çerçevesini yeniden tanımlayarak onu paylaşımlı, elektrikli, otonom ve bağlantılı hale getiriyor. Ami, 2020’nin ortalarındaki lansmanından bu yana Avrupa’da 14 binden fazla sattı ve iki tekerlekli araçlar ile otomobiller arasında yeni bir segment yaratarak elektrikli ulaşım fenomenine dönüştü. Özellikle gençler ve genç yetişkinler olmak üzere ulaşım ve bireysel özgürlük arayan yeni nesil müşterilere hitap ediyor.”

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında. Fransız üretici, Citroen Otonom Ulaşım Vizyonu Konsepti Skate ile geleceğin kentsel ulaşım ihtiyacına bugünden cevap veriyor ve teknolojik bilgi birikimini kullanarak çevreye duyarlı ve şehirlerdeki trafik akışını optimize eden bir çözüm sunuyor.

Hem çevreye duyarlı hem de trafik akışını düzenleyecek çözümler üreten Citroen Skate ile geleceğin kent otomobilini tasarlıyor. Hem teknolojik hem çevreci bilgi birikimini bu modeli üretmedeki hünerlerinde kullanıyor.

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında

Bu otonom konsepti, rahat, özgün ve trafik sorununu çözücü bir teknolojik yatırım yapmayı amaçlıyor.

Citroen AMİ 2022 CES’te Olacak. Örneğin, video izlemek, müzik dinlemek, kitap okumak veya A noktasından B noktasına seyahat ederken spor yapmak için ortam oluşturacak.

Trafik sorunu için otonom ve bağlantılı robotlardan oluşan ‘Citroen Skate’ filosu kentsel peyzaja entegre edilen özel şeritlerde dolaşacaklar. Kullanıcılar, seçtikleri hizmete 7 gün 24 saat erişim sağlayabilecek. Skate, çeşitli hizmet şirketleri tarafından oluşturulan bölmelerin platformda yer almasını sağlayacaklar.

Bu paylaşımlı ve otonom çözüm birçok avantaj sağlayacak. Büyük şehirlerdeki trafiği azaltırken, elektrikli bir araç olarak karbon ayak izlerini küçültecek.

Elektrikli Kompakta Geçiş

Şehir içi elektrikli mobilite çözümü Ami de markanın temiz ulaşım stratejisine paralel bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor. Citroen’in elektrikliye geçiş hamlesinin bir parçası olan Ami, ultra kompakt boyutlar, erişilebilirlik (yaş ve fiyat açısından) ve güvenlik gibi özellikleriyle mikro ulaşım pazarında yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Citroen Ami, Türkiye’de de 16 yaşından itibaren her sürücünün toplu taşımaya alternatif tercih edebileceği en güzel modellerden biri.

Ami, sıfır karbon salınımı ve yenilikleriyle güncelliğini her zaman koruyor.

Yeni Ami 220 Volt priz aracılığıyla sadece 3 saatte şarj edilebilecek. Citroen Ami hem küçük ve pratik hemde ekonomik. Bu yüzden parklarda da, küçük alanlara girmekte de hiç zorlanmayan kıvrak bir tasarıma sahip.

Citroen Ami, tanıtıldığı günden bu yana 14 binin üzerinde satıldı.

Modelin müşterilerinin yüzde 80’inin Citroen dünyasında yeni kişiler olması bir diğer unsur olarak dikkati çekiyor. Ami için özel olarak geliştirilen kapsamlı bir ekosistemde ayrı bir başarı. Çevrimiçi keşif ve satın almadan ve eve ulaştırmaya kadar dijital rehberlik bu başarının bir parçası.

Citroen AMİ 2022 CES Fuarında. Açıklamada görüşlerine yer verilen Citroen Üst Yöneticisi (CEO) Vincent Cobee, ulaşımın, sosyal ve profesyonel yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu belirterek geleceğin en yenilikçi ve kompakt modellerine üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu