Citroen

CITROËN C3 WRC Üçüncü Kez Podyumda

Citroën, Dünya Ralli Şampiyonası’nda bir kez daha podyumda yer aldı. Citroën Total Abu Dhabi WRT takımı, takvimin en hızlı rallilerinden olan Rally Finland’ı podyumda bitirdi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağı Rally Finland, 26-29 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’da gerçekleştirdi. Bu zorlu yarışta Citroën’i podyuma taşımayı başaran ekip Mads Østberg ile Torstein Eriksen ikilisi oldu.

Takımlar ve otomobiller, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın 8. ayağında birbirinden hızlı ve zorlayıcı toprak etaplarda mücadele etti. Mads Østberg ve Torstein Eriksen ikilisi, Citroën Total Abu Dhabi WRT adına Citroën C3 WRC ile çıktıkları pistte 3 etapta en iyi zamana imza attılar ve yarışı 2. sırada tamamladılar.

Mads Østberg – Torstein Eriksen ikilisi, Rally Finland’ın 23. etabında gerçekleştirilen Power Stage’de de ikinci en iyi zamanı yapmayı başardı ve dört puanı daha hanelerine yazdırdı.

Citroën Total Abu Dhabi WRT, bu sonuçla İsveç ve Meksika’nın ardından 3. kez yarışı podyumda tamamlama başarısı göstermiş oldu.

Total Abu Dhabi WRT takımının diğer pilotları Craig Breen ve Scott Martin ikilisi de Rally Finland’ı 8. sırada tamamlayarak takımlarına önemli puanlar kazandırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu