CitroenHaberler

Citroen C4 Üretimi Durduruluyor Mu?

Fransız otomotiv devi Citroen’de bir dönemin sonuna geliniyor. 2018 yılına girene kadar satışlarına devam edilecek olan Citroen C4 modeli, 2018 yılından itibaren artık üretimi yapılmayacak.

Citroen C4 modelinin satışlarına yalnızca 2018 yılına girilene kadar devam edilecek. C4, 2018 yılına girilmesiyle birlikte artık üretilmeyecek. Bu modelin yerini ise 2020 yılında yollara çıkarılması planlanan yeni bir SUV modeli alacak. Yani 2020 yılında karşımıza çıkacak Citroen’in yeni SUV modeli, C4 modelini marka tarihinin tozlu raflarına kaldırmış olacak.

Şirketten Resmi Açıklama Geldi

Citroen tarafından yapılan resmi açıklamada konu ile ilgili detaylara yer verildi. Yapılan açıklamada, ”Şu anki C4, yedi yaşında olan bir tasarım ürünü ve bu model ile ilgili bir karara varmamız gerekiyordu. Netice itibarıyla bu modelin üretimini durdurma kararına vardık ve geçici olarak C4 Cactus bu modelin yerini alacak” şeklinde ifadelere yer verildi.

Citroen, 2020 yılında piyasaya çıkarmayı planladığı yeni SUV modeli üzerine çalışmalarına da devam ediyor. Elde edilen bilgilere göre Citroen, 2020 yılında çıkaracağı yeni SUV modelinde, Yeni Cactus modelinde yer alan süspansiyon sistemine yer verecek.

DİĞER CITROEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu