HaberlerToyota

Corolla’nın Modası Hiç Geçmiyor Alırken de Satarken de Avantajlı

Üretimine 1966 yılında başlanan Toyota Corolla, o günden bu yana dünyanın en çok tercih edilen modeli olmayı başardı. Corolla, donanım-fiyat dengesi; mekanik, elektrik ve gövde aksamı konularında sorunsuzluğu ile ikinci elde de değerini katlıyor ve hem alıcıya hem de satıcıya avantajlar sağlıyor.

Toyota Corolla, yapılan araştırmalarda, en sorunsuz otomobiller listesinin en üstünde yer alıyor. Bu özelliği Corolla’yı, ikinci el piyasasında da önemli bir noktada konumlandırıyor. Toyota Corolla, ilk yılda sıfır fiyatına göre yüzde 15 değer kaybediyor. İkinci yılda bu oran yüzde 22-23 olurken 3. yılda ise maksimum yüzde 25 oranında kalıyor. Böylece Corolla, ikinci el otomobil sektöründe alıcısına da satıcısına da avantaj sağlıyor.

Üretimine başlandığı 1966 yılından bugüne kadar 45 milyon adetten fazla satan ve böylece dünyanın en çok satılan modeli olarak konumlanan Corolla, 2017 yılında da toplamda 924 bin 118 adet satış rakamıyla yine ilk sırada yer aldı. 3.500 model arasında birinci olmayı başaran Toyota Corolla, en yakın rakibine de 123 bin 738 adet fark attı. 2018 yılının ilk 5 ayı değerlendirildiğinde, Corolla modelinin, Toyota’nın Türkiye satışları içinde yüzde 63’lük bölümü oluşturduğu gözlendi.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 16 ülkede üretilen Corolla, aynı zamanda 80 yılı aşan Toyota tarihinde satılan her 5 modelden 1’ini temsil ediyor. Türkiye’de üretilen Corolla, dünyanın 50’den fazla ülkesine ihraç ediliyor. Bu Corolla’ların üretiminde kullanılan parçaların yüzde 50’den fazlası yerli.

İkinci Elin de Gözdesi
Toyota Corolla, sorunsuzluk denince akla ilk gelen otomobil. Teknolojik özellikleriyle de göz dolduran Corolla, C segmentinde yer almasına rağmen geniş iç hacmi ve konforuyla D segmentini zorlayan bir model da dikkat çekiyor.

İkinci elde hem alana hem de satana önemli avantajlar sağlayan Toyota Corolla, en çabuk el değiştiren otomobil olarak tanımlanıyor. Corolla’nın ikinci elde değerini katlamasında, donanım fiyat dengesi, dizel modellerinin sessizliği, mekanik, elektrik ve gövde aksamı açısından sorunsuz ve dayanıklı olması gibi özellikleri başı çekiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu