2020 Model ArabalarChevroletYeni Araba Modelleri

Corvette C8 Nihayet Üretim Bandından Çıktı

Chevrolet, düşen satış rakamları ile birlikte üretim aşamasını yeniden gözden geçirme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde resmi twitter hesabında yaptığı açıklamayla üretime resmen başladığını duyurdu.

Ön sipariş verenler yaşanan gecikmelerden bir hayli sıkılmıştı. Yaklaşık 3-4 sene boyunca sadece 0-100 hızlanması ve Nürburgring görüntüleri gün yüzüne çıkan araç yakın zamanda ortaya çıkacak.

ilk etapta 2021 yılında yapılacağı ve öncelikli olarak ön sipariş verenlere sağlanacağı belirtiliyor. Kentucky’de bulunan fabrikanın yıllık kapasitesi ve buna bağlı olarak üretim sayısı konusunda bir bilgi yer almazken, yurt dışı kaynaklar arz talep tarafında bir sorun yaşanmayacağı görüşündeler.

C8 Corvette‘in tur zamanının diğer markalarla kıyaslarsak, 2009 model Nissan GT-R’ın 7:29.03’lük süresine çok yaklaştığını görüyoruz. C8 Corvette, 2015 model Audi R8 V10 Plus, 2011 Ferrari 458 Italia ve 2012 Mercedes SLS AMG gibi araçları tur zamanında geçmeyi başarmış.

Chevrolet C8, 6.2 litrelik LT2 kodlu V8 motor yer almış. 502 beygir güç ile 637 Nm tork üretiyor. Elektronik limitli kaydırmalı diferansiyel ve daha büyük frenler bu paket kapsamında araçta mevcut.

Corvette C8 60 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu