DS 3HaberlerTeknoloji

DS 3 Crossback EuroNCAP – DS 3 Crossback Çarpışma Tesinden 4 ve 5 Puan Aldı

DS 3 Crossback modeli EuroNCAP testinden iki farklı puan alarak çıktı

DS 3 Crossback EuroNCAP zirvesi! Euro NCAP’e yeni modellerin güvenliklerini test etmek için çarpışma testleri uyguluyor. Bu sefer DS 3 Crossback’in sağlamlığı ve güvenirliliği test edildi. DS ailesinin en küçük üyesi olan model 3 Crossback Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik ve çarpışma testlerden oldukça başarılı ayrıldı.

DS 3 Crossback EuroNCAP testlerine DS Crossback standart ve güvenlik donanımı olmak üzere iki seçenekle katıldı. DS 3 Crossback’in standart modeli yetişkin yolcu testinde 87 puan, çocuk yolcu testinde 86 puan, yaya güvenliğinden 54 puan ve çevre güvenliğinde de 63 puan almayı başardı.

Güvenlik donanımına sahip olan DS 3 Crossback modeli ise yetişkin yolcu testinde 96 puan, çocuk yolcu testinde 86 puan, yaya güvenliğinden 64 puan ve çevre güvenliğinde de 76 puan almayı başardı.

DS 3 Crossback Özellikleri

DS 3 CROSSBACK ön konsolunu ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere doğrudan ve kolay şekilde erişebilmeniz için tasarlanmış. Son derece teknolojik ve sezgisel sürüş alanının yardımıyla, en önemli konuya yani sürüş keyfine odaklanabileceksiniz.

Bunun yanı sıra dokunmatik kontrol paneli ve iki merkezi havalandırma ünitesi elmas şeklinde konumlandırılmış modelde, dokunmatik ekranın altında yer alan orta konsol özel olarak tasarlanmıştır.

DS 3 CROSSBACK’de, motor tipine bağlı olarak 8 vitesli otomatik şanzıman veya 6 vitesli manuel şanzıman versiyonlarıyla mevcut.

Orta konsoldaki sürüş modu seçicisi, sürücünün aracı sürüş ihtiyaçları ve beklentilerine göre ayarlamasını sağlıyor: Seçeneklere bağlı olarak 7 sürüş tipine göre (Manuel, Spor, Normal, Eko) ve çekiş moduna kadar (Kum, Çamur, Kar) ayarlanabilir ve kullanılabilir.

DS 3 CROSSBACK, 85 km/sa hıza kadar çalışabilen aktif güvenlik freni, şerit takip yardımcısı ve hız sınırı yardımcısı tüm versiyonlarında standart olarak sunuyor.

Yenilikçi teknoloji sayesinde tüm Euro NCAP test kategorilerinden en yüksek puanla ayrılmayı başardı.

DS Crossback Türkiye’de de Satışta! İnceleyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu