Haberler

Dünyada Trafiğin En Ağır İlerlediği Şehirler: İstanbul Kaçıncı Sırada?

‘Castrol Global Dur-Kalk Endeksi’, dünya çağında 52 şehirde gerçekleştirdiği araştırma sonucuna göre 2016 yılında dünyada trafiğin en yavaş aktığı şehirleri belirledi.

Dünyanın en kalabalık 52 şehri arasında yapılan araştırmalara göre ”dur-kalk” trafiğinin en çok olduğu şehirler belirlendi. Bu konuda lider şehri 32 bin 640 adetlik dur-kalk ortalamasıyla Cakarta ve 30 bin 480 ortalamasıyla da Mexico City izledi. Araştırma verilerine göre 52 şehrin yıllık ortalama dur-kalk sayısı ise genel anlamda yüzde 13’lük bir artış gösterdi.

Yapılan araştırmada istanbul ise yıllık 32 bin 880 ortalamasıyla birinciliği elde etti! Bu verilere göre trafi.k sıkışıklığının en çok yaşandığı şehir olarak İstanbul kaydedilmiş oldu. Diğer yandan araştırmalarda sözü edilen 52 şehir arasında ortalama en düşük ve yüksek hız ortalamaları da belirlendi. Ortalama en düşük hız 25 kilometre olarak kaydedilirken İstanbul ise ortalama 28,4’lük bir hız ile 52 şehir arasında ortalama en düşük hız yapılabilen şehirler arasında yerini aldı

(DHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı