Haberler

Dünya’nın En Büyük Havalimanında Goodyear Lastikler Tercih Ediliyor

Bittiğinde Dünya’nın en büyük havalimanı ünvanını kazanacak olan İstanbul’un Yeni Havalimanı’nın yapımında kullanılan kamyonların lastiklerini Goodyear tedarik ediyor. 

10.2 milyar euro maliyeti ile bittiğinde yılda ortalama 200 milyon yolcu ağı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nda Mart 2017 itibarıyla 24 bin kişi çalışıyor. Aktif olarak hizmete açıldığında 100.000 civarında kişiye istihdam edecek olan bu havalimanı, bittiğinde toplam 6 pisti ile Dünya genelinde 350 farklı noktaya uçuş sağlayacak. Yeni İstanbul Havalimanı’nın ilk fazının 2018 yılında faal olması bekleniyor.

Böyle büyük bir proje için şantiye sahasına malzeme taşıma iş kamyonları için zor ve engebeli şantiye alanı zorluk çıkarıyor. Bu noktada Goodyear’ın Omnitrac II kamyon lastikleri, sunduğu üstün yol tutuş özellikleri ile bu zorlu yol koşullarında oluşacak muhtemel hasarları azaltıp daha fazla direnç sağlıyor.

Tüm şantiye kamyonlarının lastiklerini bu tekerlekler ile tedarik eden Goodyear, bu lastikleri Max Teknolojisi ile tasarladı. Bu teknoloji sayesinde Omnitrac II kamyon lastikleri hem asfaltsız hem de kumlu yollarda kamyonlara sürüş kolaylığı sağlıyor ve olası hasarlara ve kazalara engel olmuş oluyor. Bu lastikler yüksek sıcaklıklara ve diğer tüm koşullara dayanıklı olmasının yanı sıra kilometre performansını arttırıcı bir özelliğe sahip.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu