Haberler

Elektrikli Araçlara Ücretsiz Şarj İstasyonu Yapıldı

ICA, Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde bulunan dinlenme tesisleri Bi’ Mola’larda ücretsiz olarak elektrikli araçlara şarj hizmeti sunmaya başladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu inşa eden ve işleten IC İçtaş İnşaat –  Astaldi konsorsiyumu ICA’dan yapılan açıklamaya göre, elektrikli araç kullanımı ve çevreci gelişmeleri desteklemek adına Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde bulunan dinlenme tesisleri Bi’ Mola’larda ücretsiz şarj hizmeti sunmaya başladığını duyurdu.

Hedef Daha da Yaygın Hale Getirmek

Odayeri – Paşaköy arasındaki otoyol ve Mahmutbey – Odayeri, Çamlık – Reşadiye bağlantı yolları ile Mecidiye bağlantısından oluşan Kuzey Çevre Otoyolu güzergâhında toplam 6 adet Bi’ Mola dinlenme tesisi bulunuyor. Fenertepe ve Işıklar tesislerinde sağlanan ücretsiz şarj hizmetinin, ilerleyen dönemlerde tüm tesislerde uygulanması hedefleniyor. Yolcuların seyahatleri sırasında asra verebilecekleri Bi’ Mola tesislerinde akaryakıt istasyonlarına ek olarak Türkiye’nin önde gelen birçok markası hizmet veriyor.

Kamu ve özel sektöre perakende elektrik sağlayan İbrahim Çeçen Yatırım Holding kuruluşu ETIC Elektrik ve sistemin işletimi ile kurulumunu üstlenen E-şarj iş birliği ile aktif hale getirilen ücretsiz şarj istasyonundan herhangi bir koşul gerekmeksizin tüm elektrikli araç sahipleri faydalanabiliyorlar.

Yolcuların seyahatleri sırasında mola verebilecekleri Bi’ Mola tesislerinde akaryakıt istasyonlarına ek olarak Türkiye’nin önde gelen birçok markası hizmet sunuyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İLE İLGİLİ HABERLER

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu