2018 Model ArabalarHaberlerKia

Elektrikli Kia Stonic 2019’da mı Geliyor?

Kia Niro modelinden sonra Kia Stonic modelinin de elektrikli versiyonunun üretilmesi şirket gündeminde yer alıyor. Peki Elektrikli Kia Stonic 2019 yılında mı çıkacak? İşte cevabı…

Dizel skandalının ardından sıkılaşan emisyon testleri ve birçok hükümetin çevresel etki gibi sebeplerden ötürü elektrikli otomobil üretimini desteklemesi dünya genelinde birçok otomotiv devinin planlarını değiştirdi. Nitekim Volkswagen, Hyundai ve daha birçok otomotiv devi elektrikli otomobil üretimi ile ilgili planlarını hızlandırdıkları ve yakın tarihe aldıklarını açıkladı. Nitekim bazı otomotiv devleri 2030 yılına vardığımızda tüm modellerinin elektrikli olarak geleceği yönünde planlar oluşturdu.

Bu markalar arasında yer alan Kia, Niro modelinin elektrikli versiyonunu çıkarmasının ardından şimdi Stonic modelinin elektrikli versiyonunu çıkarma üzerine odaklanıyor. 2019 yılından itibaren hibrit motor seçeneği ile karşımıza çıkacak olan Kia Stonic, daha düşük yakıt emisyonu ve daha yüksek verimlilik/performans ile ön plana çıkacak. Öte yandan şirketin tam elektrikli versiyon için çalışmalarını da hızlandırdığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

2018 Kia Stonic - İç Mekan
2018 Kia Stonic – İç Mekan

Benzinli bir motor seçeneği ile kombine edilecek olan yeni elektrikli motor seçeneği, Suzuki markasının da araçlarında kullandığı SHVS sistemi ile benzer bir teknoloji ile donatılacak. Bu sistem ile birlikte enerji tasarrufu sağlanarak enerji arttırılacak. Artan enerji ile de klima, radyo gibi donanımlar kullanılacak.

Yakın gelecekte karşımıza çıkacak olan Kia Stonic modelinin elektrikli versiyonu ile ilgili şu an elde olan bilgiler bunlardan ibaret. Başka kayda değer bir bilgi olmamakla birlikte şirket bünyesinde çalışan bir yetkili bu versiyonun Rio ile aynı platform üzerinde geliştirileceğini açıkladı.

Öngörülere göre Kia gelecek yıl Niro modelinin elektrikli versiyonunu yollara çıkaracak. 2019 yılından sonra ise Stonic modelinin elektrikli versiyonunun üretilmesi yüksek ihtimal olarak duruyor.

2018 KIA STONIC MODELİNİN FİYATI BELLİ OLDU

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

DİĞER KIA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu