2020 Model ArabalarCitroenYeni Araba Modelleri

Elektrikli Mikro Otomobil Citroen Ami Satış, Kiralama, Paylaşım Yöntemleriyle Sunulacak

Citroen Ami, Smart EQ Fortwo’dan önemli ölçüde daha kısa ve dar. 5.5 kWh batarya dahil otomobilin ağırlığı yalnızca 5.5 kWh. İki koltuklu araç Renault Twizy gibi quadricycle (motosiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt) kategorisinde sayılıyor. Öte yandan, Ami modeli Twizy’nin aksine tamamen kapalı, korunaklı ve ısıtmalı yolcu kompartmanına sahip.

Citroen Ami sadece 2.41 metre uzunluğundaki otomobil 1.39 metre genişliğinde ve 1.52 metre yüksekliğinde mikro otomobil.

Uygun bir kablo ile otomobil halka açık şarj istasyonlarında da şarj edilebiliyor. 6 kW (8 hp) elektrikli motordan güç alan Citroen Ami, azami 45 km/s hız yapabiliyor. 5.5 kWh lityum iyon pil 70 km sürüş mesafesi sunuyor ve geleneksel ev tip prizde 3 saatte şarj oluyor.

Citroen Ami’yi müşterilerine farklı yöntemlerle sunacak. Uzun dönemli kiralama ve otomobil paylaşımı da buna dahil olacak. Otomobile tamamen sahip olmak isteyenler için başlangıç fiyatı 6.000 euro. 48 aylık uzun dönemli kiralama seçeneğini isteyenler ise 2644 euro peşinat verdikten sonra ayda sadece 19.99 euro ücretle otomobili kullanabilecek. Ayrıca Free2Move otomobil paylaşım hizmetini kullanarak da dakika başına 0.26 euro ve aylık 9.90 euro ücretle Ami’yi kullanmak mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu