Elektrikli ArabalarHaberlerPorsche

Elektrikli Porsche Taycan Çin’deki Porsche Deneyim Merkezi’nde Test Edildi

Direksiyonun başında ünlü pilotlar Mark Webber ve Neel Jani’nin olacağı Goodwood Hız Festivalinin bir parçası olarak 4-7 Temmuz arasında Hill Run’da ve 13-14 Temmuz 2019 tarihlerinde New York’ta düzenlenecek ABB FIA Formula E Championship sezon finalinde yüzünü gösterecek.

 

Yeni Porsche Taycan, azami hızı 250 km/s’in üzerinde ve 0’dan 100’e 3,5 saniyeden daha az bir sürede çıkıyor. 12 saniyede ise ortalama 200 km/sa hız kazanıyor.

porsche

Porsche Carrera Cup Asya pilotlarından Li Chao Taycan; “Porsche için alışılmış olan olağanüstü performansın, Taycan’ın geliştirilmesinde de açık bir hedef olduğuna şüphe yok. Bunu daha en başında hissedebiliyorsunuz” dedi. Li Chao direksiyon hakimiyetine övgüler yağdırdı. “Sportiflikten taviz vermediği halde şaşırtıcı bir konfora sahip olan yeni Taycan’ın şasisi bir spor otomobilin yol tutuşu ile bir sedanın uzun mesafe konforunu başarıyla birleştiriyor. Alçak ağırlık merkezinin yanında, arka akstan yönlendirme de hayati bir rol oynuyor. Taycan virajlara daha kontrollü giriyor ve yol tutuşu oldukça yüksek” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu