Haberler

Elon Musk’tan Tesla’ya Öz Eleştiri Geldi

Tesla CEO’su Elon Musk’tan şirketine yönelik öz eleştiri niteliğinde bir açıklama geldi.

Tesla, ön sipariş almaya başladığı Model 3 adlı yeni elektrikli otomobil modeli için pil üretiminde problem yaşadıklarını kabul etti. Şirketin CEO’su Musk bu konuda öz eleştiri yaptı.

Dünya’nın en büyük elektrikli otomotiv üreticisi olarak bilinen Tesla, yeni elektrikli otomobil modeli Model 3’ün pil modülünün üretimini yaptığı fabrikasında üretim konusunda çıkmaza girdi. Daha evvel konu ile ilgili basına sızan haberleri yatırımcılar toplantısında itiraf eden Elon Musk, ortaya çıkan üretim sorunlarının Tesla’nın pil üretme kapasitesine çok fazla güvenmesinden dolayı olduğunu dile getirdi.

Habertürk tarafından yapılan habere göre Tesla 2017 yılının son çeyrek diliminde sonuçları açıkladığı yatırımcılar toplantısında söz alan Elon Must şunları kaydetti: “İlginçtir ki, pil üretimi konusu şirket olarak bizim normal şartlarda en güçlü olduğumuz alan olması gerekirdi. Pil üretimi konusunda şirket olarak kendimize biraz fazla güvendik; pil yapma kabiliyetimize güvenip biraz fazla rahat davrandık.”

Pil Üretim Hattında Sorun Çıktı

Ortaya çıkan bilgilere göre Amerikan elektrikli otomotiv devi Tesla, Yeni Model 3’ün üretiminin yapılacağı Nevada’da yer alan Gigafactory adlı fabrikada pil üretim hattı kurmuştu. Ancak hatta meydana gelen problemlerden ötürü söz konusu pil ünitelerinin Tesla mühendisleri tarafından elle yapıldığı ortaya çıkmıştı. Pil hattında meydana gelen sorundan ötürü şimdilik Tesla Model 3’ün üretim süreci aksadı.

Her ne kadar nicelik olarak şimdilik hedeflere ulaşılamayacak olunsa da Tesla’nın bu sorunu 2018 yılının ikinci yarısı ile birlikte elimine etmesi ve hedeflenen üretim rakamlarını yakalaması öngörülüyor. Elon Musk, 2017 yılı genelinde toplamda 100.000 adet otomobil üretimi yapan Tesla’nın 2020 yılına geldiğimizde yıllık 1 milyon otomobil üretim sayısına ulaşmayı hedeflediğini dile getirmişti.

2018 TESLA MODEL 3 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

TESLA İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu