BlogHaberler

En İyi Küçük Arabalar

Sürekli olarak şehir içi yolculuk yapan, park yeri ve benzer sorunlar ile karşılaşmak istemeyen kişiler, genellikle küçük arabalar tercih ediyor. Hemen hemen her otomobil markası tarafından üretilen küçük arabalar, her geçen yıl daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlıyor.

Diğer modellere göre daha kolay park edilebilen ve kimi kullanıcılara göre daha güvenilir görünen küçük otomobiller içerisinde birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler, belirlenen bütçeler doğrultusunda otomobil satın almak isteyen kişiler tarafından titizlikle incelenir.

Kolay kullanım imkanı, yakıt performansı, trafik ve park yeri gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalmamak için tercih edilebilecek çok sayıda küçük arabalar bulunmaktadır. Her biri farklı özelliklere sahip olan bu küçük arabalar arasında, kullanıcılar hangisini satın alması gerektiği konusunda kararsız kalabilir. Peki hangi küçük araba tercih edilmeli? Küçük araba fiyatları ne kadar? En iyi küçük arabalar hangileri?

Tek Kapılı ve 5 Kapılı Küçük Arabalar

Özellikle aile ve benzer kullanımlara ihtiyaç duymayan tamamen bireysel amaçlar doğrultusunda araba satın almak isteyen araç severler, öncelik olarak tek kapılı küçük araba modellerini tercih ediyor.

Birçok marka tarafından üretilmekte olan tek kapılı küçük arabalar ya da coupe küçük arabalar, uygun fiyatlarıyla da otomobil satın almak isteyen kişilerin dikkatini çekiyor. İki ya da üç kapılı olarak da adlandırılabilen bu coupe araçlar, özellikle küçük araba almak isteyen kişilerin ilk tercihi oluyor.

Ancak bazı coupe modellerinde 5 kapı seçeneği de bulunuyor. Yani, küçük araba satın almak isteyen kişilerin sadece tek kapılı otomobil modellerine yönelmesi gibi bir durum zorunluluk değil. 5 kapılı seçeneklerde de küçük boyuta sahip modeller bulunuyor.

En İyi Küçük Arabalar Neler?

En iyi küçük araba modelleri arasında birçok seçenek, otomobil satın almak isteyen bireylerin karşısına çıkıyor. Küçük araba listesi genel olarak şu şekilde;

  • Honda Jazz

Honda Jazz küçük arabalar içerisinde yüksek performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Şık bir görünüşe de sahip olan bu model, küçük boyutuyla hem trafik hem de park sorunu yaşamak istemeyen araç severler tarafından tercih ediliyor.

  • Volkswagen Polo

En iyi küçük araba modelleri listesinde sıranın başını çeken otomobiller arasında Polo da bulunuyor. Uzun yıllardır sektörde en çok tercih edilen küçük arabalardan biri olan Volkswagen Polo, özellikle kalitesiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

  • Volkswagen Golf

Küçük ve kaliteli araba deyince ilk akla gelen, genellikle Golf serisi oluyor. Volkswagen tarafından üretilen ve Türkiye’de en çok tercih edilen araçlar arasında yer bulan Golf, en iyi küçük araçlar listesinde ilk sıralarda…

  • Hyundai i20

Son dönemin göz bebeği küçük araçlar içerisinde kendine yer bulan ve en çok tercih edilen otomobillerden biri olan Hyundai i20, küçük boyutu sayesinde en rahat kullanılan arabalardan biri. Uygun fiyatı, kalitesi, konforu ve şıklığıyla en iyi küçük arabalar listesinde ilk sıralarda kendine yer buluyor.

  • Mercedes Smart

Hem kaliteli hem de küçük olsun diyen araç severlerin en çok tercih ettiği otomobil modellerinden biri ise Mercedes Smart. En iyi küçük otomobiller listesinde kendine yer bulan Smart modeli, oldukça küçük bir boyuta sahip.

  • Renault Clio

Uygun fiyatı ve kalitesi sebebiyle en iyi küçük araçlar listesinde yer alanlardan biri de Clio… Renault Clio en ucuz küçük araçlar arasında kendine yer buluyor.

  • Nissan Micra

En kaliteli küçük araba ve en iyi küçük otomobil modelleri denilince akla ilk gelenler arasında Nissan Micra modeli de bulunuyor. Micra gerçekten küçük boyutuyla kullanıcılarına çok rahat bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

Küçük Araba Fiyatları Ne Kadar?

En iyi küçük arabalar, farklı fiyat seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca, küçük araba fiyatları birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Farklı markalar tarafından üretilmekte olan küçük arabaların en uygunu 160.000₺ gibi bir fiyatla başlıyor.

500.000₺’ye varan fiyatların da yer aldığı sıfır küçük araçlar, çeşitli kredi ve indirimler doğrultusunda kolaylıkla satın alınabiliyor. İkinci el küçük araçlar listesinde ise fiyatlar daha farklı olabiliyor. İkinci eller, sıfırlara göre daha uygun fiyatlı olsa da bu noktada karar küçük araba almak isteyen araç severlerin…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu