HaberlerJeep

FCA Grubu Jeep Markasını Satacak Mı?

FCA Grubu bünyesinde yer alan Jeep markasına Çinlilerin talip olduğu iddia edilmişti. Jeep markası satılıyor mu? Detaylar haberimizde…

Geçen sene, FCA Grubu çatısı altında yer alan Jeep markasına Çinli bir firmanın talip olduğu iddiası ortaya atılmış ve bunun üzerine birçok haber yapılmıştı. Benzer iddiaların tekrar gündeme gelmesinin ardından Fiat Chrysler Grubu’nun CEO’su Sergio Marchionne konu ile ilgili bir açıklama yaparak Jeep markasını satma gibi bir planları olmadığını dile getirdi.

SUV Segmentinin Gözdesi

Her ne kadar Jeep markasına talip çıksa ve satışı yönünde iddialar ortaya atılsa da otomotiv sektöründe kimse Jeep markasının satılacağını öngörmüyordu. Nitekim Jeep markası FCA Grubu’nun en başarılı alt markaları arasında yer alıyor. SUV segmentinin gözde olan Jeep, bu segmentin yaklaşık olarak yüzde 20’sini ele geçirebilecek bir potansiyele sahip. Markanın yakın zamanda bu segmentte 5 milyon gibi oldukça iyi bir satış rakamına ulaşması bekleniyor.

Vergi indirimlerinden de kendisine avantaj sağlamayı bilen marka, yaklaşık olarak 1,5 milyar dolarlık bir tasarruf sağlayacak. Oldukça yüksek olan bu rakamın anlamı ise borçların sıfırlanması. Fiat şirketinin ekonomik krize girmesinin ardından Chrysler markası ile ortaklık kurması neticesinde durum bir nebze olsun iyiye doğru ilerlemişti.

Ferrari İle İlgili de Benzer Haberler Çıkmıştı

Tıpkı Jeep markası ile ilgili çıkan haberlerde olduğu gibi FCA Grubu bünyesinde yer alan bir başka marka olan Ferrari ile ilgili de daha evvel satılacağı yönünde birçok haber ortaya çıkmıştı. Ancak ortaya atılan söz konusu bu iddialar doğru çıkmamış ve Ferrari faaliyetlerine FCA Grubu çatısı altında devam etmeyi sürdürdü.

 

JEEP İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu