HaberlerFerrariYeni Araba Modelleri

Ferrari 2020 Yılında Yeni SUV Modeli Çıkaracak

Lüks otomobil segmentinin önde gelen markalarından bir tanesi olan Ferrari marka tarihinin ilk SUV modelini üretmek üzere kolları sıvadı.

SUV segmenti tüm dünyada giderek daha popüler hale geliyor. Bundan dolayı ürün gamında halihazırda SUV model yer almayan markalar bile bu segmente giriş yapmak ve pay almak adına yeni SUV modeller çıkarıyor. Bu markalardan bir tanesi olan Ferrari 2017 yılı içerisinde SUV segmentine yönelik yeni bir model üreteceğini duyurmuştu. Bu model Ferrari tarihinde ilk SUV model olarak tarihe geçecek. Böylelikle Ferrari de Maserati ve Alfa Romeo markalarının ardından SUV segmentine giriş yapmış olacak.

Auto Express’e demeç veren Fiat-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne: ”Geçtiğimiz hafta İtalya’da prototipleri gördüm. Yakın gelecekte sizler de bu modelin nasıl bir şey olduğunu göreceksiniz, fakat her şeyiyle bir SUV modelinden daha fazlasını ortaya koyacağını şimdiden söyleyebilirim.” şeklinde konuştu.

2019 Yılında Duyurulacak

2019 yılından sonra duyurulması planlanan bu model 2020 yılı ile birlikte yollara çıkacak ilk Ferrari SUV modeli olmuş olacak.

Güçlü Bir Motor İle Gelecek

Ferrari’nin 2020 yılında yollara çıkarmayı planladığı yeni SUV modelinin kaputunun altında Alfa Romeo Stelvio modelinden daha güçlü bir motor seçeneğine yer verilmesi bekleniyor. Bu modelde kullanılacak motorun 503 hp güçten fazlasını üretmesi öngörülüyor. Ferrari’nin bu modelinin güçlü rakiplerinden olacak Lamborgini Urus modeli 641 beygir güce sahip.

 

DİĞER FERRARI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu