FerrariFoto GaleriHaberlerMaseratiTeknoloji

Ferrari Maserati’ye Motor Üretimini Sonlandırıyor

Maserati, 2002’den bu yana modellerinde Ferrari motorları kullanıyor. Ferrari, bu ilişkinin yakın zamanda sonlanacağını söyledi. Ferrari’nin çiçeği burnunda CEO’su Louis Camilleri, finansal dönem toplantısında bu ilişkinin sona ereceğini resmen açıkladı.

Maserati modellerinin büyük çoğunluğunda Ferrari’nin ürettiği 3.0 litrelik çift turbolu V6, 3.8 litrelik çift turbolu V8 ve 4.7 litrelik atmosferik V8 motorlar görev yapıyor.

Maserati

Maserati

2015 yılında Fiat grubu yapılandığında Ferrari ayrı bir yapıda devam ederken, Maserati ise FCA bünyesinde kalmıştı. Ferrari üretimi V6 ve V8 motorları, Ghibli, Quattroporte, Levante, GranTurismo ve GranCabrio gibi modellerde görmüştük.

Camilleri, 2022 yılında yenilenmesi gereken anlaşmanın iki tarafın isteği doğrultusunda uzatılmayacağını duyurdu. İtalyan CEO açıklamasında; “Maserati ile uzun süreli ortaklığımızın sona ermesinin ardından bütün çalışanlarımızla bünyemize odaklanabilme fırsatı bulacağız. Dolayısıyla uzun vadede başka bir markaya motor tedarik etme gibi bir düşüncemiz bulunmuyor” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı