2020 Model Arabalar2021 Model ArabalarAraba FiyatlarıFerrari

Ferrari Purosangue Crossover Görüntülendi

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari’nin yeni bir otomobil üzerinde çalıştığı zaten bilinmekteydi. Tanıtım zamanının yaklaşmasıyla birlikte yeni çıkaracakları olan otomobilin özellikleri de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu özelliklerden en bilineni ise Ferrari’nin çıkaracağı Purosangue modelinin SUV modelinde olacağı diyebiliriz. Bilindiği üzere İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari, otomobil modellerinde SUV modelini kullanmıyordu. Fakat, kendi içinde bir değişikliğe giderek bundan sonra SUV modelinde de araçlar üreteceğinin sinyalini verdi. Bu açıdan gerek Ferrari firmasında gerek ise otomobil piyasasında büyük bir çalkantı yaratacak olan bu SUV modelinin 2021 yılında tanıtılması bekleniyor.

Ferrari Purosangue Temel Özellikleri Belirlendi

Bilindiği üzere otomobil firmaları çıkacak aracın temel özelliklerini önceden açıklamaktadırlar. Bu açıdan Ferrari de yeni çıkaracak olduğu Purosangue modelinin temel özelliklerini açıkladı. Bu sayede araç hakkında çok detaylı olmasa da genel hatlarıyla bilgi edinebilmekteyiz. Araç hakkında açıklanan ilk bilgi aracın sahip olduğu motorun ortadan motorlu olacağı yönünde. Diğer araçların aksine Purosangue modeli ortadan motorlu bir motora sahip olacak. Hatırlatmakta fayda var ki, Ferrari; daha önce ortadan motorlu sistemini Roma modelinde de uygulamış ve başarılı olmuştu.

Üretilecek aracın neredeyse hepsinin hibrit motora sahip olacağı söylenmekteydi. Fakat, Ferrari; hibrit motorun yanında benzinli motor seçeneklerinin de bulundurulacağını açıkladı. Ayrıyeten araç dış görünüşünde açıklanan özelliklere göre araç, 5 kapılı bir gövdeye sahip olacak. Şu an için açıklanan özellikler bu şekilde olsa da 2021 yılında yapılacak olan tanıtımda aracın bütün özellikleri açıklanacak.

Purosangue Ne Zaman Satışa Sunulacak

Purosangue modelinin ne zaman satışa sunulacağı daha belli değil. Fakat, yukarıda da belirttiğimiz gibi Purosangue, 2021 yılında tanıtılacak. Tahminlere göre ise Purosangue modelinin 2022 sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor. Hatırlatmakta fayda var ki, söylenen bu tarih tamamen tahmindir. Ferrari’nin açıkladığı bir tarih değildir.

Fiyat Belirlendi Mi

Şu an için bilinen tek şey Purosangue modelinin 2021 yılında tanıtılacak olması. Aracın ne zaman satışa sunulacağı ve aracın fiyatı şu an için belli değil. Fakat, yine tahminlere göre Purosangue modeli fiyatının 2020 model Ferrari araçlara yakın olacağı tahmin edilmekte.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu