Haberler

Ferrari Roma – Prestijli Tasarım Ödülünü Aldı

Ferrari Roma tasarım ödülüne layık görüldü.

Otomobil Tasarım Ödülü, 1984-1997 yılları arasında verilmeye başlandı. 2016 yılında ise bugünkü halini alarak güncellendi.

Uzman jürinin gazetecilerden oluşan on iki üyesinin ortak fikri; “Grand Touring modellerinin klasik çizgilerini yeniden yorumlayan ve bunları son teknoloji, duyusal ve etkileyici tasarımla 21. yüzyıla yansıtıyor.”

Kasım 2019’da Maranello’nun üreticisi tarafından tanıtılan Roma, 50’li ve 60’lı yılların modellerinden ilham alan, iki koltuklu bir coupe spor modeli.

620’lik 3.9 litrelik çift turbo V8 bloğu ile güçlendirildiğini biliyoruz.

Bu motor, Ferrari SF90 Stradale’ye takılana benzer 8 vitesli, çift kavramalı bir şanzıman ile ilişkilendirilmiştir.

Modelin en yüksek hızının 320 km/h olduğunu biliyoruz.

3,4 saniyede 100 km/s hız her markanın göze alabileceği bir performans değil.

Roma, tasarımı nedeniyle birkaç hafta içinde ödüllendirilen ikinci Ferrari modelidir. Eylül ayının başında, seçkin Monza SP1, en eski ödüllerden biri olan ve tasarım alanında en prestijli ödül olan Compasso d’Oro’ya layık görüldü.

2020 uzaktan ödül töreni dün Car Design Award YouTube kanalında yapıldı. Bu ödül, otomotiv endüstrisinde yılın en iyi üretim tasarımlarından sorumlu tasarım ekiplerinin çalışmalarını takdir ediyor.

Araba Tasarım Ödülü Ne Zaman Başladı?

1984 yılında Auto & Design dergisi tarafından başlatılan Araba Tasarım Ödülü, otomotiv tasarımının gelişimine katkıda bulunan projelere yöneliktir.

Auto&Design dahil olmak üzere başlıca uluslararası otomotiv yayınlarından 12 gazeteciden oluşan uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından seçildi.

Üretim Arabalarını Roma’ya verirken jüri, “Flavio Manzoni liderliğindeki Ferrari tasarım ekibi Roma ile inanılmaz bir iş çıkardı. Bu araba, bir Grand arabanın klasik çizgilerini yeniden yorumluyor.” dedi.

Ferrari Roma, Maranello’nun yeni 2 + 2 coupé’si. Etkileyici, göz alıcı ve hızlı.

Kendine özgü İtalyan tarzı, 1950’lerin ve 1960’ların Roma’sının kaygısız yaşam tarzının çağdaş bir yeniden yorumudur ve çağrıştırıcı adını aldığı Roma’dır.

Yine de otantik ve zarif tarzının altını çizen son derece modern bir tasarım çizgisine sahiptir. Tüm Ferrariler tarafından paylaşılan spor özellikleri bu modelde de Ferrari klasına yakışır şekilde korunuyor.

MarkaFiyat
Ferrari Roma
3 milyon 981 bin TL
Ferrari Omologata – Sadece 1 Adet Üretildi!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu