2021 Model ArabalarElektrikli ArabalarFerrariHaberlerHibrit OtomobillerTeknolojiYeni Araba Modelleri

Ferrari SF90 Spider Tanıtıldı – Özellikleri Hemen İncele

Ferrari SF90 Spider Tanıtıldı

Ferrari’nin ilk seri üretim Plug-in Hibrit Elektrikli Aracı SF90 Spider tanıtıldı. SF90 üstü açılabilir bir model olacak.

Ferrari SF90 Spider ilk seri üretim üstü açılabilen Plug-in Hibrit Elektrikli Araç modeli SF90 Spider olma ayrıcalığına sahip.

Dört tekerlekten çekişli ilk spor otomobil olma özelliği gösteren model SF90 Stradale ile aynı performans özelliklerine sahip olmakla birlikte Ferrari imzalı açılır tavan mimarisiyle taşıyor.

Ferrari SF90 Spider

Asetto Fiorano’da yer alan özellikler arasında kullanılan karbon ve titanyum gibi ekstra hafif malzemeler.

SF90 Spider ağırlığını 21 kg düşürecek özelliklere sahip. Titanyum ve karbon gibi hafif kaliteli metaller. Michelin Pilot Sport Cup2 pist lastikleri de donanımlar arasında. Assetto Fiorano donanmı ile otomobilin yarış kabiliyetlerini daha da vurgulayan iki renk tonlu boya opsiyonlu sunuluyor.

Ferrari SF90 Spider Tanıtıldı. Ferrari’nin RHT (Açılır Hard Top) mimarisinin en yeni versiyonu olarak da öne çıkıyor. RHT tavanı, kapatıldığında optimum ses yalıtımını garanti ediyor ve diğer Ferrari modellerinde olduğu gibi yüksek hızlarda tüm dış etkenlerden etkili koruma sağlıyor.

Motor Performansı 

SF90 Spider’ın V8 silindirli turbo beslemeli motoru 780 HP’lik gücü ile diğer V8 turbo beslemeli motorlardan 60 beygir daha fazla güç üreterek Ferrari’nin tarihindeki en güçlü V8 motoru oluyor.

Elektrikli Motor

Ferrari SF90 Spider içten yanmalı motor ile RAC-e (elektronik viraj alma düzenleyicisi) sisteminin de içinde yer aldığı iki elektrikli motor ve arkada Formula 1 inovasyonu olan MGUK’un (Motor jeneratör ünitesi) entegre çalıştığı plug-in hybrid mimarisine sahip.

Otomobilin hafif yapısıyla dikkat çeken tavanı, yalnızca 14 saniyede açılıp kapanabiliyor ve hareket halindeyken de devreye girebiliyor. İlk olarak 2011 yılında 458 Spider modelinde kullanılan ve aradan geçen yıllarda sürekli olarak geliştirilen RHT tavan sistemi, geleneksel bir sistemine göre 40 kg daha hafif. SF90 Spider’ın ayarlanabilir elektrikli arka camı, otomobilin üzeri açık olduğunda, yüksek hızlarda bile yolcu konforu sağlamayı amaçlamış.

SF90 Stradale’de olduğu gibi SF90 Spider da Ferrari’nin sahip olduğu tüm bilgi birikimi ve deneyimi yansıtıyor. SF90 Spider’da otomobilin pist yeteneklerini uçlara çıkarmak isteyenlere yönelik ek bir opsiyonel paket de sunuluyor.

Böylelikle SF90 Spider, “Assetto Fiorano” donanım paketi ile standart bir otomobilden ayrışıyor. Özel donanım paketi, GT yarışlarından aktarılan Multimatic amortisörler de kapsamlı bir modifikasyonu beraberinde getiriyor.

Ferrari Omologata – Sadece 1 Adet Üretildi!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hello am tershet am happy to be here because i love Ferrari and ferrari product be .am proud for you and i wish maybe Ferrari give me one of SF90.
    Ferrari for ever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu