2022 Model ArabalarAraba FiyatlarıFiatHaberlerYeni Araba Modelleri

Fiat Egea Cross Wagon Satışa Çıkıyor – Fiyatı Açıklandı

Fiat Egea Cross Wagon Satışa Çıkıyor. Egea modeline yeni bir üye daha katılıyor. Fiat son 6 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen markaların başında geliyor.

Fiat Egea Cross Wagon Satışa Çıkıyor

Yeni bir model Egea Cross Wagon’ın da aileye katılmasıyla birlikte otomobil müşterilerinin beklentilerini daha geniş bir yelpazede karşılayacak.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç yeni model hakkında şunları söyledi:

“2022 yılına hızlı bir giriş yapıyor ve ailenin diğer üyeleri gibi Tofaş’ta geliştirilerek üretilen Egea Cross Wagon ile müşterilerimizi yine çok beğenileceğine inandığımız bir modelle buluşturuyoruz. En ileri sürüş teknolojileri ile donatılmış, tasarım ve fonksiyonellikten ödün vermeyen Egea Ailesi sunduğu fiyat / fayda dengesiyle çok iddialı ve 6 senedir müşterilerin birinci tercihi olmaya devam ediyor.

Pazarın güçlü oyuncusu Egea Sedan’ın haricinde; Hatchback modelimiz segmentindeki başarısını korurken, Station Wagon modelimiz yüzde 86’lık bir payla segmentini domine ediyor. Geçtiğimiz sene tüketiciyle buluşturduğumuz Egea Cross da diğer aile üyeleri gibi çok sevildi ve pazara sunulduğu yıl yaklaşık 20 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Türkiye otomotiv tarihinin en başarılı modellerinden biri olan Egea’nın, lansmanından bu yana 345 bin adedi geçen toplam satış rakamı da model ailesinin gücünü yansıtıyor. Sadece 2021 yılında pazarda 71 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşan Egea Ailesi’nin yepyeni üyesi Cross Wagon’un kendi segmentini yaratacağına ve model ailesini daha da güçlendireceğine inanıyorum.”

Fiat Egea Cross Wagon Satışa Çıkıyor. Ocak ayının sonunda Fiat Showroom’larında göreceğimiz Egea Cross Wagon online satış kanalı üzerinden 11- 31 Ocak tarihleri arasında ön satışa çıkacak.

Egea Cross Wagon 419 bin 900 bin liradan başlayan fiyatla satışta olacak.

Cross’da bulunan ön ve arka tampon, yan marşpiyeller, 17 inç elmas kesim jantları ve tavan rayları da yine bu station wagon modelinde de yer alıyor. Çamurluktaki gövde kaplamaları ile başlayan yanlar öne doğru devam eden crossover detaylarıyla Egea Cross’a renk katıyor.

Fiat Egea Cross Wagon Satışa Çıkıyor. Cross Wagon, Lounge donanım seviyesi ile tercih edilebiliyor. 550 litrelik bagaj kapasitesine sahip olan Egea Cross Wagon’un yerden yüksekliği süspansiyon yapısı, jant ve lastik ölçüleriyle Station Wagon gövde tipine göre 35 mm daha yüksek.

Fiat Egea Cross Wagon’da, Apple CarPlay ve kablosuz Android Auto desteği de bulunuyor. 10 inç ekranlı multimedya sistemi, özel olarak 5 farklı profil programlanabiliyor. Kablosuz şarj ve Keyless go gibi teknolojiler de tüketicilere sunulanlar arasında.

Aynı zamanda Egea Cross Wagon, bütün Egea Ailesi gibi sınıfının en zengin güvenlik özelliklerini bulunduruyor.

Fiat Egea Cross Wagon Genel Özellikler

‘Akıllı Hız Asistanı’, ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Şerit Takip Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’, ‘Sürücü Yorgunluk uyarı Sistemi’, Ön park sensörleri’ ve ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’ gibi özellikleri bulunan Cross Wagon, modern ve yenilikçi bir yapı sergiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu