HaberlerFiat

Fiat Fiorino 10 Yaşında

Bursa’da  yer alan Tofaş fabrikasında, 3 farklı marka için üretimi yapılan Minicargo Projesi’nin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşına girdi.

İtalyan otomotiv devi Fiat (Türkiye) tarafından yapılan açıklamaya göre, Fiat Fiorino, Türkiye pazarında elde ettiği başarıya ek olarak Tofaş’ın Avrupa ülkelerine yönelik ihracatında da kritik bir role sahip

Bursa’da bulunan ve 450 bin adetlik üretim kapasitesi olan Tofaş Fabrikası’nda, 3 farklı marka için üretimi yapılan Minicargo Projesi’nin, Fiat Professional markalı yüzünü temsil eden Fiorino, 10. yaşına girmenin heyecanını yaşıyor.

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Minicargo Projesi, çoklu marka geliştirilmesi ve bu projenin sürekli olarak 10 yıldır üretiminin yapılması açısından hem Tofaş hem de Türkiye otomotiv sanayinde bir ilkin altına imza atılmış olundu. Özellikle Fiorino, 2009’da ‘Yılın Ticari Aracı’ dahil olmak üzere birçok uluslararası ödülü almayı başardı. Diğer yandan yeni bir ticari araç segmentinin ortaya çıkmasında da ön ayak oldu.” şeklinde görüş bildirdi.

Üretimine 2007 yılının sonlarına doğru start verilen Minicargo Projesi’nden 10 seneye yakın bir süre zarfında 1 milyondan fazla üretiminin yapılmış olmasının da öneminin altını çizen Eroldu, “Yapmış olduğumuz üretimin çok büyük bir kısmını dünyanın birçok ülkesine ihracını yaparkdn, yaklaşık olarak 250 bin adedini Türkiye pazarında Fiat Fiorino adı ile Fiat müşterileri ile buluşturmayı başardık.” şeklinde konuşarak sözlerini noktaladı.

DİĞER FIAT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu