HaberlerAudiVolkswagen

Flaş!.. Volkswagen ve Audi Modeller Çalındı

Michigan yetkilileri 69 adet Volkswagen ve Audi model aracın Pontiac’daki Silverdome’dan çalındığını duyurdu.

 Çalıntının gerçekleştiği park alanında yer alan otomobiller, 2017 Ocak’tan beri dizel skandalı kapsamında şirketin geri çağırdığı araçlar içerisinde yer alıyordu. Görünen o ki, araçlar bir diğer eyalet olan Indiana’da bir oto açık pazarında satıldı. Söz konusu çalıntı otomobilleri satın alan kişiler ise satın aldıkları araçların çalıntı olduğunu bilmediklerini kaydetti.

Indiana State Polis Komiseri Jerry Goodin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Araçlara sahte plakalar koyulmuş, Michigan plakaları, böylelikle eyaletten kolayca çıkarabilmişler. Bu şekilde satmışlar, araçların üzerinde sahte plakalar var.” şeklinde konuştu.

Yerel polis tarafından gelen açıklamaya göre 69 kadar aracın arandığı açıklandı. Araçların 32 tanesi Michigan’da yer alan Last Stop Auto 2. El otomobil galerisi tarafından çalıntı oldukları farkına varılmadan satın alındı. Otomobillerin her biri 11 bin dolara satın alındı ve açık artırma yoluyla 18 bin dolar civarı fiyatlara elden çıkarıldı

Yakın zamanda Volkswagen, Dizel skandalı kapsamında yollara çıkmasına yasak konulan otomobillerin bazılarını Detroit’e geri götürmüştü. Bazı yapılan yazılım güncellemelerinden sonra EPA araçların satılmasına izin vermişti. Ancak Alman üretici bu gelişmeden sonra bazı araçların kayıp olduğunun farkına vardı.

Şimdiye kadar 22 kadar otomobil Indiana Eyalet Polisi tarafından bulundu. Volkswagen Grubu ise araştırma süreci devam ettiğinden dolayı konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Volkswagen Grubu sözcüsü Salı günü konuyla ilgili, “Araştırma sürdüğü için yorum yapamıyoruz.” demekle yetindi.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER AUDI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu