2022 Model ArabalarFordHaberlerYeni Araba Modelleri

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Orijinal yanmalı motorlu Mustang en kötü satış grafiğini çiziyor. Bu markayı hiç memnun etmiyor. Ford Mustang Mach-E, Bronco ve F-150 Lightning şirketin en popüler üretimleri. Hatta Ford rezervasyonları kapatmak zorunda kaldı.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı

Ford, 2021 boyunca 52.414 Mustang sattı. Buna Shelby GT500’de dahil. Hatırlarsınız GT500 Predator V8 motoruna sahip. Ayrıca dört silindirli EcoBoost motoruyla temel seviye otomobillerden de epey kar etti.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Mustang, Ford için satışta en çok başarı yakaladığı modeldi. Otomobilin satışlarının yılda 100.000 birimin altına düştüğü 1991 yılına kadar durum böyleydi.

2020’de Ford 61.090 Mustang sattı. Bu tarihteki en düşük satış rakamı. Tarihte yalnızca ikinci kez satışları 70.000’in altına düştü.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Daha önce Dodge Challenger’da da aynı hüsranı yaşamışlardı. Sadece 54.314 adet Challenger’ın anahtarı bazı müşterilerin elinde oldu.

Bu gelişme Ford için hiç iç açıcı değil çünkü çıkış düşünceleriyle hiç uyuşmuyor. Satışlardaki düşüşler yeni model ufukta görülmeye başladığında daha da geriyor.

Ford 2021'de Satışlarda Düşüş Yaşadı

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. 2021’de 2020’ye kıyasla yüzde 3 daha fazla satan Challenger’ın şaşileri 2008 yılına dayanıyor. Yani o kadar eski aksamlara sahip olmasına rağmen yeni modele satışlarda neredeyse tur bindiriyor.

Neyse ki bu düşüş yılı Ford’un üretimi iptal etme olasılığı olmayacak. Küçük bir hatırlatma yapalım; 2021’de yalnızca 21.893 adet satan Camaro için Chevrolet’de benzer düşünceye gitmişti. Ford’da şimdi aynı şekilde düşünüyor.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Ford, elektrikli crossover’lar, SUV’ler ve kamyonetler üzerine odaklanacak. Belki de bu sınıflarda yüksek başarı elde edebilir.

2021 Ford Mustang Genel Özellikleri

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadıfakat böyle bir aracın genel özelliklerinde yok yok. İşte detaylar;

“Yer titremeye ve bacaklarınız sallanmaya başlarken bir Mustang’in kükremesini duyun. Her zaman olduğu gibi Mustang, gelişmiş kullanım özellikleri, yüksek güçlü motor seçenekleri ve klasik Mustang tasarımı ile performans köklerine sesleniyor. 2021 için yeni olan, ruhu harekete geçiren Mustang Mach 1 ve Mach 1 Premium, 5.0L performansın zirvesinde duruyor. Tamamen özelleştirilebilir Mach 1, hızlı dönüşler ve hareketli sürüşler için özel olarak tasarlanmış mirasını sürdürüyor.

2022 için ikonik Mustang Mach 1 ve Mach 1 Premium, mükemmel Amerikan kas arabası olarak efsanevi statülerini koruyor. Gerçek 5.0L güç ile yolda agresif olduğu kadar yolda da güçlü olacak şekilde tasarlandı. Harika teşviklere ve fırsatlara göz atın ve 2022 Mustang’inizi şimdi güvenceye almak için bu fırsatı kaçırmayın!

Mustang, 11 saniyelik çeyrek mil ile düz bir çizgide performans sergiliyor. Ve özellikle bugüne kadarki en hızlı yanal 5.0L Mustang olan Mustang Mach 1’de aynı ustalığı kenarlara getiriyor. Bu mühendislik harikasında bulunan çevirmeli süspansiyon, fren sistemleri, MagneRide® Sönümleme Sistemi ve lastik paketleri , hassas yol tutuşu ve pistte mutlak bir heyecan sağlar.

Mustang ileri teknolojiyi alır ve kişiselleştirir. Yolda zorlanırken sizi güvende tutmak için benzersiz kişiselleştirme özellikleri, bağlantılı teknoloji ve sürücü yardımı özellikleri vardır.

FordPass ile tanışın. ™ Ücretsiz bakım için kullanmak üzere Puan kazanmanıza izin veren ve Ödüller, yol yardımı 166 ve bağlantı 5, avucunuzun içine alan tek uygulama.

2021 Ford Mustang Shelby GT500, devasa güce sahip 760 beygirlik süperşarjlı V-8 motora sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Elbette onu diğer Amerikanlardan ayıran en önemli farkı ise devasa güçlü bir motora sahip olmasına rağmen, gövdesi ile kendisinden daha güçsüz otomobillerden bile daha çevik ve atletik olması oluyor.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Mustang Shelby GT500, Ford‘un şimdiye kadar ürettiği en güçlü seri üretim otomobil oluyor. Egzozlarından çıkan horultu ile harikulade bir senfoni bize sunan Mustang Shelby GT500, 5.2 litrelik V-8 motorunu ruhunuzda hissettiriyor.

Ford‘un bugüne kadar üretmiş olduğu en güçlü seri üretim otomobil olan Shelby GT500’ün tehditkar kaputunun altında devasa bir motor yatıyor. Predator olarak adlandırılan bu motor, 760 beygir güç ve 850 Nm tork üretiyor. Bu güçlü motor, 5.2 litre hacmi ve V-8 silindir düzeni ile insanları etkilemeyi başarıyor.

Ford 2021’de Satışlarda Düşüş Yaşadı. Karbon fiber gösterge paneli sayesinde daha agresif bir sürüş hissiyatına sahip olan Shelby GT500, Recaro koltuklar ile bu kombini tamamlıyor. Ön konsol üzerinde yer alan 12.0 inçlik dijital gösterge ekranı ve çift bölgeli klima sistemi, Yeni Shelby GT500’ü yalnızca en güçlü spor otomobil değil, aynı zamanda en konforlu spor otomobil yapıyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu