2021 Model ArabalarElektrikli ArabalarFordGündemHaberlerTeknolojiYeni Araba Modelleri

Ford Elektrikli Transit 2021 Yılında Tanıtılacak – Ford Elektrifikasyona 11.5 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

Ford Elektrikli Transit elektrikli versiyonu için planlarını ilk olarak Nisan 2019’da açıklamıştı.

2021 yılında Avrupa piyasasına çıkmaya hazır olacağı söyleniyor.

Yönetici Jim Farley, Transit’in ABD’de gelecek yıl 2022’de sunulacağını söylemişti fakat yeni modelin tanıtımının çok yakında yapılacağını müjdeledi.

Farley yaptığı açıklamada elektrikli ticari araçlar için piyasada büyük bir potansiyel olduğunu ve bu fırsattan yararlanmak istediklerini belirtti.

Ford elektrikli Transit’i ABD’de üretecek.

Yeni model firmanın F-150’yi de kapsayan elektrifikasyon planının bir parçası ve 2022 yılına kadar bu alanda 11.5 milyar dolar yatırım yapılacak.

Geçtiğimiz aylarda elektrikli Transit ve F-150 ile ilgili konuşan Ford CEO’su ticari araçların elektrifikasyon sürecinde çok önemli olduğunu vurgulamış ve şunları söylemişti:

“Tamamen elektrikli Transit ve F-150 ile süreci hızlandırıp ticari işletmelerin daha verimli çalışmasına katkı sağlayacağız. Bu Ford Transit sadece elektrikli sürüşle ilgili değil, aynı zamanda tasarım ve dijitalleşme alanında da çığır açıyor ve ticari filoları ileriye taşıyacak.”

Ford ticari araçlarını her geçen gün daha çevreci için de uğraşıyor. Transit ile Tourneo Custom modelleri plug-in hibrit (PHEV) versiyonlarına kavuşturmasıyla bu yönde attığı somut adımlar olduğunu anlıyoruz.

Bu versiyonlarda 3 silindirli 1.0 EcoBoost motor ile 13.6 kWh’lık lityum iyon bataryanın kombinasyonu söz konusuydu.

Ford Akıllı Sürüş Asistanı Resmi Detayları ve Fiyatları Açıklandı

Jim Farley elektrikli Ford’lar ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“Bu elektrikli modeller ağır işler için uygun olacak. Yeteneklerini artıracağımız araçlarımız benzersiz dijital servisler içerecek ve uzaktan güncelleme alabilecek. Bu da araçlarımızın üretkenliğini artıracak.”

“Bu haberi ilk kez siz duyuyorsunuz. Tamamen elektrikli panelvan ve pickup modellerinin bazı pazarlar için değerli olduğuna inanıyoruz.”

Ford daha öncede yaptığı bir açıklamada, elektrikli Transit’in mevcut versiyonlarda olduğu gibi kamyonet, van ve uzun şase van formlarında satın alınabileceğini açıklamıştı. Alıcılar ayrıca üç gövde uzunluğu ve tavan yüksekliği seçeneğinden birini seçebilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu