2020 Model ArabalarAraba FiyatlarıFordHaberlerYeni Araba Modelleri

Ford Puma ST – 320 Nm Tork Üretiyor – 0’dan 100’e 6.2 Saniyede Çıkıyor – Fiyatları Açıklandı

Ford Puma ST hızlı kaçan spor otomobili piyasaya sürdü.

200 PS (197 HP) güç çıkışı ve 320 Nm tork üreten modelin alüminyum 1.5 litrelik EcoBoost turboşarjlı üç silindirli benzinli motoru bulunuyor.

Fiyatlar Nasıl?

Puma ST’nin İngiltere fiyatı 28.495 euro (36.300 dolar) etiketli. Performans Paketi için 950 euro (1.210 dolar) eklemelisiniz. Sınırlı kaymalı diferansiyel (LSD) ile geliyor.

Ford Puma ST

Ford Performance, egzoz sesini Puma ST’nin daha rafine SUV karakterine daha iyi uyacak şekilde ayarladığını ve daha rahat bir sürüş deneyimi için Fiesta ST’den 1 desibel daha sessiz olduğunu söylüyor.

Motor ön tekerlekleri, hızlanmayı desteklemek için altı ileri manuel şanzıman aracılığıyla döndürüyor.

Puma ST’nin azami hızı ise 137 km/s. 100 km / s hıza 6,7 saniyede çıkabiliyor. Bu da daha hafif Fiesta ST’den yalnızca 0,2 saniye daha yavaş olduğu anlamına geliyor. 

Ford Puma ST 6,9 l / 100 km ortalama yakıt tüketimi ve 155 g / km CO2 emisyonu olacağı öngörülüyor.

Ford Performance şasi meselesinde Quaife sınırlı kaymalı diferansiyel (LSD) seçeneği ve kuvvet yönlendirme yaylarının eklenmesi dahil olmak üzere gözle görülür değişikliklere gitti.

Optimize edilmiş şasi, viraj denge çubuğu, özel bükümlü çubuklu süspansiyon (Fiesta ST’den yüzde 40 daha sert), amortisör konfigürasyonlarına sahip olduğunu hatırlatalım.

Puma ST ayrıca, en çevik Ford SUV sürüş deneyimini sunmaya yardımcı olmak için özel olarak geliştirilmiş Michelin Pilot Sport 4S lastikleri kullanıyor.

Direksiyon tepkilerinin yüzde 25 daha hızlı olması ve frenlerin yüzde 17 daha büyük olması en iyi sürüş deneyimine yardımcı önemli faktörler ola öne çıkıyor.

Ford Puma ST
Normal, Eco, Spor, Pist Modları 

Normal, Eco (ST modelinde bir ilk), Spor ve Pist modlarından oluşuyor. Ek olarak, üç modlu ESC, sürücülere tam sistem devre dışı bırakma, tam sistem müdahalesi, sınırlı müdahaleli geniş kayma modu hazırlıyor. Başlatma Kontrolü özelliği de ESC modunda geliyor.

Geniş bir arka tavan rüzgarlığı, ön tamponun içine entegre edilmiş bir Ford Performance kabartmalı ayırıcı ve arka tampona entegre edilmiş difüzör benzeri bir bileşen bulunuyor.

Ford Puma ST

ST’ye özel Mean Green dahil altı gövde rengi arasından seçim yapılabiliyor.

Arttırılmış motor soğutma kapasitesi,  arka tavan rüzgarlığı sunmak için tasarlanmış özel ST üst ve alt ızgaralar, parlak siyah tavan, ayna kapakları yanı sıra Magnetite veya işlenmiş metal kaplamalı 19 inç jantlar ile araç kendine has görünümüne kavuşuyor.

2020 Ford Puma Fiyatları 

ModelŞanzımanYakıtFiyat
Style Suv 1.0Lt EcoBoost 95 PS6 İleri ManuelBenzin210.000
Style Suv 1.0Lt EcoBoost 125 PS7 İleri OtomatikBenzin227.000
St-Line Suv 1.0Lt EcoBoost 125 PS7 İleri OtomatikBenzin333.500
St-Line Suv 1.0Lt mHEV EcoBoost  155 PS6 İleri ManuelBenzin/Mhev335.500

Ford Eylül Kampanyası – Yeni Otomobil Sahibi Olma Avantajı – Fiyatları Öğrenin

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu