FordGündemHaberlerVolkswagen

Ford ve Volkswagen Ortaklığı – Ford ile Volkswagen Ticari Araç Üretimi Hakkında Ortak Açıklama Yaptı

Ford ve Volkswagen Ortaklığı üzerine yeni açıklamalar geldi.

Büyük otomobil markalarının anlaşmaları son yıllarda yaygınlaştı. Bu ortaklıkta ise yanlış bir istihbarata dair basın açıklaması yapıldı.

Ford ve Volkswagen bu ticari ortaklığın meyvesini 1 tonluk ticari araç üretimi ile vermek istiyor. 

Buna ilişkin üretimin nerede olacağı şu anda belirsiz.

Henüz ortada olmayan bir lokasyon seçimi kararına ilişkin düzeltme metnine yer verildi.

Ford ve Volkswagen işbirlikleri nezdinde, 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim bölgesi için hala görüşme içinde olduklarını belirtti.

Ford’un yaptığı açıklamada, Ford Motor Company ve Volkswagen AG’nin Türkiye’de üretim bölgesine dair görüşmelerin sürdüğü yazıldı.

Henüz somut bir sonuca varılmadığı da açıklandı. 

Ford Otosan’dan bazı basın organlarında, şirketin ana ortaklarından Ford ile Volkswagen ortak ticari araç üretimi hakkında yanlış bilgiler verildiği öne sürüldü.

Söz konusu yatırım projesi hakkında

Şirketimiz ile Ford arasında görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır.”

Yatırım lokasyonunun gerçeği yansıtmadığı devamında;

“Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır.

Ford ve Volkswagen Ortaklığı ile ilgili yönetim kurulu kararı Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak açıklanacaktır.”

Kocaeli Sanayi Odası Basın Açıklaması Yaptı 

“21 Ekim 2020 tarihinde çeşitli medya organlarında Volkswagen ve Ford’ un Kocaeli’de yapacakları yatırıma ilişkin bir dizi haber çıktı.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na atfen çeşitli haberler yer almış, bu haberlerde yatırım tutarı, yatırım yeri vb hususlara yer verilmiştir.

“Ford ve Volkswagen arasında 2018’den itibaren yapılan iş birliği kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir.

Kocaeli Sanayi Odası’ndan Başkan Ayhan Zeytinoğlu adına bu haberin detayında bahsi geçen herhangi bir resmi ya da gayri resmi açıklama yapılmadığını kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

Yeni Ford Kuga – Euro NCAP’dan Tam Puan Aldı – Fiyatları Öğrenin

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu