2019 Model ArabalarFordFoto GaleriHaberlerYeni Araba Modelleri

Ford Yeni Pick-Up Üzerinde Çalışıyor

Ford, Focus platformunu kullanacak küçük pick-up modeli üzerinde çalışmaya başladı. Amerika menşeini firmanın içerisindeki Ford Authority kaynakları, geliştirme sürecinin hızla ilerlediğini ve test modellerinin yakında sokaklara ineceğini açıkladı.

Bu küçük pickup Focus’un platformu ile beraber tüm mekanik aksamını da kullanacak. Ford bu modeli 2021 yılında satışa sunarak yenilenen Ranger’ın hemen altına yerleştirmek istiyor. Firmanın üzerinde durduğu bu tarif, Amerikan modelleri yakından takip eden okuyucularımıza tanıdık gelebilir. Evet, Ford Fiesta tabanlı Courier’den bahsediyoruz. Hatta yeni modelin isminin bile Courier olabileceği söyleniyor.

Ford’un Focus tabanlı pick-up modelini nerelerde satışa sunacağı kesinleşmiş değil. Bununla beraber üreticinin ana vatanında, Courier isminin haklarını satın aldığını biliyoruz.

Elimize ulaşan ilk bilgilere göre Meksika’da üretilecek model önce Brezilya’ya gidecek. Ardından Amerika’ya da giriş yapacak.

Ford’un Amerika’da sadece yüksek sürüşlü Focus Active’i sattığını biliyoruz. Böyle bir pickup modeli Ford’un Amerika’daki planları ile uyum gösteriyor. Bu küçük pickup modeli, Ford’un ürün gamındaki o boşluğu doldurabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu