Haberler

Formula 1 Temmuz’da Başlayacak

F1 CEO’su Chase Carey yaptığı açıklamada 5 Temmuz’da Avusturya GP’si ile sezonun başlayacağını düşündüklerini ve sezonun 15-18 yarışlık bir sezon olabileceğini belirtti! Carey sezonun Avrupa ile başlayıp Asya’ya oradan da Amerika’ya uzanarak Orta Doğu’da biteceği bir takvimi onayladı. Ancak iptal edilen Fransa GP’si bu takvime giremiyor. Oluşturulan geçici takvim ile temmuz, ağustos ve eylül aylarında Avrupa yarışlarını seyircisiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Bahreyn ve Abu Dhabi GP’leri ise aralık ayında yapılacak.

Formula 1 CEO’su Carey “Bu sabah haziran ayının sonunda gerçekleştirilmesi planlanan Fransa GP’nin gerçekleşmeyeceği açıklansa da, biz yaz mevsiminde sezonun başlaması konusunda gittikçe daha emin oluyoruz.”

“Yarışlara temmuz ayında Avrupa’da başlamayı, ağustos ve eylül aylarının başında Avrupa’da kalmayı planlıyoruz. İlk yarışı 3-5 Temmuz tarihleri arasında Avusturya’da yapmayı planlıyoruz.”

“Eylül, ekim ve kasım aylarında yine Avrupa’da, Asya’da ve Amerika’da yarışlar yapmayı, aralık ayında ise önce Bahreyn’de, ardından geleneksel sezon finalinin gerçekleştirildiği Abu Dhabi’de yarışlar yaparak 15 ila 18 yarış arasında bir sezon planlıyoruz.”

“Kesinleşen takvimi mümkün olan en kısa sürede açıklayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu