Yaşam Tarzı

Formula 1’de Sıralama Belli Oldu

Formula 1 yarışlarında Türkiye GP öncesi son ayak olan Rusya GP için sıralama turları gerçekleştirildi. Sochi pistinde yapılan sıralama turları yağış altında gerçekleştirildi. Ayrıca sıralama turunun ilk sırasında sürpriz bir isim yer aldı.

Formula 1 takvim bilgileri; 8, 9 ve 10 Ekim tarihlerinde İstanbul olan Türkiye GP öncesindeki son yarışın yeri, Rusya’nın Sochi pisti olacak. Bu yarış esnasında Formula 1 pilotlarının hangi sıralama ile yarışa başlayacağının belirlendiği sıralama turları gerçekleştirildi. Yarışa ilk cepten başlayacak isim, sürpriz bir şekilde Norris oldu.

Sıralama turlarının başlamasından önce yapılan antrenmanlar sırasında başlayan yağmur, izleyicileri korkuttu. Üçüncü antrenman seansının da iptal edilmesi ile beklemeye geçildi. Fakat daha sonra yağışın durması neticesiyle sıralama turu gerçekleştirildi.

İlk Seansta Elenenler Arasında Sürpriz İsimler Yer Aldı

İlk sektörde yarışa en arka bölümden başlayacak olan Verstappen, zaman turu atmadı. Ayrıca Raikkonen, Giovinazzi, Mazepin ve Mick Schumacher gibi isimler de ilk seansta elendi.

Sıralama turlarının ikinci seansında, grid cezası alacak olan başka bir pilot Leclerc, günü erken tamamlayan isimler arasında yer aldı. Elenen diğer isimler ise Tsunoda, Vettel, Tsunoda, Gasly ve zaman turunu es geçen Latifi oldu.

Ayrıca son seansta pistin yeterince kuruduğuna kanaat getiren pilotlar, seansın orta bölümünden itibaren kuru zemin lastikleri ile pistte yerlerini aldı. Bu seansta gerçekleşen bir diğer olay ise Hamilton’un pit duvarına çarparak aracın ön kanadını değiştirmek zorunda kalması oldu. Ek olarak Mercedes’in bu seneki en temel problemleri arasında olan geç lastik ısıtma sorunu, yine burada da yaşandı.

Sıralamada Sürpriz Yaşandı

McLaren takımında yer alan Norris, pole pozisyonunun sahibi olurken ikinci sıraya Ferrari takımından Carlos Sainz Jr. Yerleşti. Üçüncü sırada ise yarışa başlayan isimse George Russel olarak kaydedildi. Son yarışın galibi Ricciardo 5. Sırada otururken Hamilton ise 4. Sırada yerini aldı.

Beklenilmeyen şekilde gerçekleşen bu sıralama sonrasında, Rusya GP için de tahminler farklı olmaya başladı. Ayrıca yarış sırasında yağmur beklenmiyor olsa da ıslak bir zeminde yapılması halinde ilginç olaylar da bizleri bekliyor olabilir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu