GeelyYeni Araba Modelleri

Geely MPV Konsepti Şangay Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

2017 Şanghay Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Geely MPV konseptinin, Emgrand EV8’in halefi olması öngörülüyor. Aracın sergilenmeye başlamasıyla birlikte modele dair ilk fotoğraflar ve bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Aracın fotoğrafları incelendiğinde ön tarafta yer alan konsentrik ön panjurunu farların tamamlama şekli MPV konseptine oldukça modern bir hava katıyor.

geely mpv konsept 3

Çin menşeli Geely Auto Group’ta tasarım sorumlusu olan Peter Horbury, Şangay’daki motor fuarında MPV konseptinin çarpıcılığının ortaya konulabildiğini belirtti. Geely tasarım ekibi, Renault’un Espace modelinde olduğu gibi güçlü bir tasarım oluşturma adına yüksek kemer köprüsü ve gövde kaplaması gibi tasarımsal özellikler ekledi. Horbury MPV konseptinin tasarımıyla ilgili amaçlarının rafine, dinamik ve kullanıcı odaklı bir model yaratma amacında olduklarını söylemesi bunu doğruluyor.

geely mpv konsept 1

Sürücü ve yolcu konforunun ön planda tutulduğu MPV modeli hakkında Geely Design China başkanı Guy Burgoyne ise açıklamasında, “Havayı rahatça kesebilen ve kişisel jetinizin getirdiği konforu sağlayacak bir şekil istedik. ” şeklinde konuştu.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu