2020 Model ArabalarGündemJaguarYeni Araba Modelleri

Gelişmiş Teknolojilerle Donatılan Yeni Jaguar XE Türkiye’de

Yeni Jaguar Online Rezervasyon Platformu’nda ve seçili Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları’nda yerini aldı

Yeni Jaguar XE modellerinde standart olan Dinamik Mod, daha hızlı vites değiştirme, daha keskin gaz tepkisi ve artırılmış direksiyon ağırlığı ile otomobilin sportif karakterini güçlendiriyor.

Sürücüler, isteğe bağlı Configurable Dynamics sistemi sayesinde sürüş deneyimini daha kolay şekillendirebiliyor. Bu özellik, aracın motor, şanzıman ve direksiyon tepkilerinin Konfor veya Dinamik ayar seçimi yapılarak kişiselleştirilebilmesini sağlıyor.

Jaguar XE’de, F-TYPE’da da kullanılan SportShift ve JaguarDrive Control butonu özellikleri bulunuyor. Jaguar’ın tamamen ilk elektrikli modeli I-PACE’den de esintiler içeren Jaguar XE akıllı bağlantı sistemlerini, yeni direksiyon simidini ve gösterge panelini de bünyesinde bulunduruyor.

Yeni Jaguar XE’nin hafif alüminyum gövde yapısı otomobilin çevik yol tutuşu, güvenliği ve verimliliğinde önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Alüminyum, dinamik yol tutuş ile performansı birleştiriyor.

Yeni Jaguar XE aerodinamiği kuvvetlendirmek için geniş bir ön panjur ve yatay ‘J’ harfi şeklindeki LED gündüz farlarıyla daha geniş görünüyor. Yeni Jaguar XE’nin segmentinde öne çıkmasını sağlayan dört tekerlekten çekiş sistemi, Intelligent Driveline Dynamics teknolojisi ile tüm hava koşullarında performansı ve çekişi artırırken, Yeni Jaguar XE’nin arkadan itişli bir otomobilin sürüş keyfini de korumasını sağlıyor. Yeni Jaguar XE, verimli 2.0 litrelik 180 BG ve 430 Nm tork üreten Ingenium dizel motoruyla ülkemizde sunuluyor. Performanslı olduğu kadar verimli de olmayı başaran Ingenium dizel motor ortalama 100 kilometrede 5.2 litrelik yakıt tüketimine sahip.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu