HaberlerChevrolet

General Motors’dan Sürücüsüz Araç Teknolojisine Büyük Yatırım

Amerika menşeli, otomotiv sektörünün lider firmalarından olan General Motors, sürücüsüz araç teknolojileri geliştirme adına gelecek 5 yılı kapsayan projesini açıkladı.

General Motors tarafından yapılan açıklamaya göre, Kaliforniya’da yer alan fabrikada, sürücüsüz araç teknolojisi geliştirmek amacıyla önümüzdeki 5 yılı kapsayan bir proje hazırlandı ve bu proje kapsamında bu süre boyunca 1100 kişilik bir istihdam sağlanacağı belirtildi.

5 yıl sürecek bu proje boyunca bu teknoloji için yaklaşık 14 milyon dolar civarında bir bütçe ayıran General Motors’a projelerine katkı olarak Kaliforniya eyaletinden 8 milyon dolar civarında bir vergi indirimi alacak.

General Motors’unn Sürücüsüz Araç Teknolojisine Yatırımları 

General Motors, sürücüsüz araç teknolojilerine yıllık ortalama 600 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Bu yatırımlarının meyvelerine yavaş yavaş toplamaya başlayan şirkete ait 50 adet Chevrolet Bolt model aracı ABD şehirlerinde test sürüşlerine çıkıyor. Şirket, sürücüsüz araç teknolojilerine yatırım kapsamında yakın zamanda ”Cruise Automation” adlı şirketi 1 milyar dolara şirket bünyesine katmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu