2020 Model ArabalarFoto GaleriGenesisHaberlerYeni Araba Modelleri

Genesis GV80 SUV Lüksten Ödün Vermiyor

Genesis, Hyundai’den ayrılarak lüks otomobiller üretmekte olan bir marka. Firma dünya genelindeki yoğnu SUV talebinden pay almak istiyor ve büyük lüks bir SUV geliştiriyor. SUV’un ismini GV80 olacağı biliniyor. Bu yıl içerisinde tanıtılacağı da açıklanmıştı. Firma bu doğrultuda en son BMW 3 Serisi’ne rakip olması amacıyla G70 gibi hem lüks hem sportif bir model ortaya koymuştu.

Bu tasarım hazırlanırken GV80’in konsept hâlinden yola çıkılmış ve araca G70, G80 ve G90 gibi yeni model Genesis sedanlarındaki tasarım detayları da eklenmiş. Ön ve arka far tasarımı, geniş ve şekilli ön ızgara ve jantlar özgün görünüyor.

Genesis GV80’in, mevcut Genesis G80 sedanıyla aynı platformu kullanacağını da biliyoruz. Bu SUV, hem arkadan itişli hem de 4 tekerden çekişli versiyonlarla gelecek. Motor seçenekleri olarak ise 3.8 litrelik bir V6 bir motor veya çift turbolu 3.3 litrelik 6 silindirli motor bu aracın kaputu altında yer alacaktır. Hatta aracın lüks sınıfa ait olmasından dolayı 5.0 litrelik bir V8 seçeneğinin bile bulunacağı da konuşuluyor. Aracın ne zaman tanıtılacağı ise henüz tam olarak belli değil, fakat 2020’nin başlarında çoktan satışa çıkmış olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu