Haberler

Goodyear Bir Kez Daha En Beğenilen Lastik Üreticisi Seçildi

Goodyear, Fortune Dergisi tarafından üst üste beşinci kez en beğenilen lastik üreticisi seçildi.

Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden olan Fortune Dergisi tarafından araştırmalar sonucunda, Goodyear tekrar ”Dünyanın en çok beğenilen lastik üreticisi” seçildi. Böylelikle Goodyear; motorlu araç parçaları üreticisi ve en çok beğenilen ABD menşeli şirket kategorilerinde, sahip olduğu yenilikçi ve kaliteli ürün gamıyla rakiplerinin önüne geçerek, üst üste beşinci kez birinci seçilmiş oldu.

Goodyear Şirketi; motorlu araç parçaları üreticisi kategorisinde ölçülen dokuz önemli kriterin altısında 2., diğer üçünde de 3. sırada yer aldı. Goodyear, genel skorda ve dokuz kategorinin yedisinde ise önde gelen global lastik üreticisi rakiplerinin önüne geçti.

Ödüller Neye Göre Dağıtılıyor?

1983 yılından beri düzenlenen Fortune En Beğenilenler Listesi, kurumlar için itibari belirleyecek bir karne niteliğine sahiptir.. Bu listeyi belirlemek üzere toplamda 3.800 yönetici, yönetim kurulu başkanı ve hisse senedi analisti; insan yönetimi, varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım, ürün / hizmet kalitesi ve küresel rekabet gibi unsurları değerlendirerek şirketlerin itibarını belirlemek için tercih yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu