HaberlerHonda

Honda 2018 Ocak Dönemine Girildiğinde Hibrit Model Çıkaracak

Japon otomotiv devi Honda, yeni yıla girer girmez yeni bir hibrit otomobil modeli tanıtacağını açıkladı.

Japon otomobil üreticilerinden Honda’dan yeni yıl sürprizi geldi. Honda, 2018 yılına girilmesi ile birlikte ocak ayında yeni bir hibrit otomobil modelinin tanıtımını yapacağını duyurdu. Honda’nın 2018 yılında çıkaracağı hibrit modeli ile ilgili çıkan son haberler bu modelin Kasım 2018 tarihinde yollara çıkarılacağını işaret ediyordu. Ancak Honda’nın resmi olarak yeni hibrit modelini Ocak 2018 tarihinde tanıtacağını duyurması bu varsayımı çürüttü. Nitekim ocak ayında yapılan bir otomobil modelinin yollara çıkması kasım ayından daha evvel olur. Öyle gözüküyor ki Japon markanın piyasaya süreceği yeni hibrit modelinin çıkış tarihi daha erken bir tarihe çekildi.

Yayınlanan rapora göre Honda, 2018 yılı için anavatanı Japonya’da yer alan bayilerine bilgilendirme yaptığı ve bu yıl içerisinde yeni bir hibrit otomobil modelinin yollara çıkacağı belirtiliyor. Söz konusu bu hibrit modeli Honda Civic modelini temel alarak geliştirilecek. Öte yandan 1.5 litrelik motor ile kombine edilip Honda müşterilerinin beğenisine sunulacak. Bir başka ihtimal ise bu araçta iki motorlu karma bir sisteme yer verilmesi. Muhtemel tanıtım tarihine az bir süre kaldığı için yakın bir zamanda bu durum netleşecek.

Honda’nın yeni hibrit modelinde otomatik şanzımana yer verilecek. Öte yandan CTV vitesin daha geliştirilmiş bir versiyonuna yer verilecek.

Yaklaşık olarak 1750 mm genişliğe sahip olması öngörülen bu özel modelin ağırlığı ise temel aldığı Civic modeline kıyasla daha hafif olacak.

DİĞER HONDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu