HaberlerHondaYeni Araba Modelleri

Honda ADX için Başvuruda Bulundu

Honda ADX için Başvuruda Bulundu. Honda, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine ADX ticari markası için başvuruda bulundu.

ADX isim plakası, Acura’nın yaklaşmakta olan GM yapımı elektrikli SUV’sinde görünebilir.

Honda, GM yapımı elektrikli SUV’unun Prologue takma adını takacağını duyurdu.

Honda ADX için Başvuruda Bulundu

Acura’nın yaklaşmakta olan elektrikli SUV’si, Acura’nın ana şirketi Honda tarafından Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yakın zamanda yapılan bir ticari marka başvurusunun kanıtladığı gibi, ADX adını taşıyabilir.

Honda ADX için Başvuruda Bulundu. Kuşkusuz, ADX markasının, muhtemelen Honda’nın Kuzey Amerika pazarı için geliştirdiği yeni nesil HR-V’ye dayanan gazla çalışan bir Acura SUV’a giden yolu bulması tamamen mümkündür. Honda ADX için Başvuruda Bulundu.

Aynı şekilde, Honda’nın başka bir otomobil üreticisinin onu kullanmasını önlemek için ADX isim plakasını ticari marka olarak tescil ettirme şansı her zaman vardır.

Yine de kumar türünden biriysek, Acura’nın General Motors tarafından üretilecek olan elektrikli SUV’una ADX adını vereceğine bahse gireriz. Şirketin Ultium akülü elektrikli araç uçlarını kullanan diğer GM EV’leri ile muhtemelen bir platform, güç aktarma organı ve akü paketini/paketlerini paylaşmasına rağmen, elektrikli Acura SUV yine de lüks markanın mevcut tasarımını yansıtan farklı dış ve iç dekora sahip olmalıdır.

Honda ADX için Başvuruda Bulundu. Aynı şekilde, Acura’nın elektrikli SUV’sinin, GM’nin Japon otomobil üreticisi için inşa etmeye hazır olduğu Honda rozetli akrabasıyla – varsa bile – birkaç gövde panelini paylaşacağına inanıyoruz. Acura henüz GM yapımı elektrikli SUV’sinin adını resmi olarak açıklamazken, Honda, varyantının Prologue adını taşıyacağını doğruladı.

Honda ADX için Başvuruda Bulundu. Acura’nın önümüzdeki haftalarda veya aylarda akülü elektrikli SUV’sinin adını açıklayacağından eminiz. Marka bize aksini söyleyene kadar, paramız Acura’nın ADX isimlendirmesini SUV serisindeki en son eklemeye sabitlemesinde.

Acura Modellerinin Dünden Bugüne Üretim Süreci

Honda ADX için Başvuruda Bulundu demiştik. Peki Acura’nın tarihi nasıl ilerledi? 1986 yılında Legend, V6-Güçlendirilmiş Coupe, Sedan ve Integra modelleri ile Amerikan lüks otomobil pazarına giriş yapan Honda firması, 1991 yılında Legend modeli ile “En iyi ithal otomobil” ödülünü aldı. Bu ödülün ardından araştırma geliştirme çalışmalarına hız veren Honda devrim niteliğindeki VTEC teknolojisi ile üretilmiş yeni NSX modelini tanıttı. 1997 yılında Integra Type-R modeli tanıtıldı. 2001 yılında pazara sunulan MDX modeli aynı yıl içinde “En iyi spor otomobil” ödülünü aldı. 2002 yılında Honda tarafından yapılan bir açıklama ile Kuzey Amerika’daki Integra modelinin ismi RSX olarak değiştirildi.

2003 yılında CL Coupe ve Acura Integra Sedan modellerinin yerini (BMW 3 serisi modelleriyle rekabet edebilmek için) daha gelişmiş bir model olan TSX aldı. Artan rekabet ve talepler doğrultusunda 2004 yılında Acura modelleri Meksika pazarına tanıtıldı.

Aynı yıl içinde piyasaya sürülen 3. jenerasyon Acura TL modeli Amerika’da en çok satan lüks otomobil oldu. 2005 yılında Acura TL modeli, Edmunds.com tarafından “En beğenilen araç” seçildi. Aynı yılın sonlarında SH-AWD teknolojisiyle üretilen Acura RL satışa sunuldu.

Uzun süren pazarlama stratejileri sonunda 2006 yılında Honda, Çin pazarına tanıtıldı. Japonya iç pazarından gelen talepleri değerlendiren Honda firması Acura modellerinin 2008 yılında iç pazarda da satışa sunacağını açıkladı.

Acura MDX Genel Özellikler

Model MDX
Jenerasyon MDX
Motor (varyant) 3.5 i V6 24V (228 Hp)
Kapı 5
Güç 228 HPW
Azami hız 180 km/saat
Yerden 100 km/saat kadar hızlandırma 9 saniye
Yakıt deposu hacmi 73 litre
İmalata geçirme yılı 2001 yıl
İmalatın durdurduğu yıl 2003 yıl
Karoseri tipi Jip
Koltuk sayısı 5
Uzunluk 4788 MM
Genişlik 1938 MM
Yükseklik 1745 MM
Dingil arası 2700 MM
Ön iz 1685 MM
Arka iz 1690
Aralık

Yakıt tüketimi – şehir içi 13.8 Litre/100 km
Yakıt tüketimi – şehir dışı 10.2 Litre/100 km
Yakıt Tüketimi – kombi
Ağırlık 1980 kilo
Azami ağırlık 2580 kilo
Azami bagaj hacmi 2308 litre
Asgari bagaj hacmi 419 litre
Emisyon standardı

Motor (varyant)
Motor konumu Ön eninde
Motor hacmi 3494 cm3
Maksimum güç 5200 d/dak
Tork 313/2800 Nm
Yakıt sistemi Çok noktalı enjeksiyon
Türbin
Silindir konumu V-şekli
Silindir sayısı 6
Silindir çapı 93.4 MM
Piston kursu 85 MM
Yoğunlaşma oranı 9.6
Silindirde valf sayısı 4
Yakıt tipi Benzin A-95

Fren
Tahrik Tam 4×4
ABS Evet
Direksiyon tipi Direksiyon rodu
Ön fren Havalı diskli
Arka fren Diskli
Valf çarkı
İdare
Lastik çapı 235/65 R17
Jant çapı
Vites sayısı (mekanik vites kutusu)
Asgari viraj çapı
Direksiyon servo yükselticisi Direksiyon hidrolik yükselticisi
Transmisyon
Ön süspansiyon Helezoni yayHidrolik segman
Arka süspansiyon Helezoni yayHidrolik segman
Vites sayısı (otomatik) 4

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu