2022 Model ArabalarGündemHaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı?

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı? Hyundai Yanmalı Motor Geliştirme Merkezinin kapatıldığı iddiası Businnes Korea tarafından paylaşıldı. Marka yeni politikası ile içten yanmalı motorlarla çalışan yeni modelleri piyasaya sürmeme politikasını da resmen ilan etti.

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı?

Hyundai, Hyundai Motor Company’nin Güney Kore’deki 12.000 çalışandan oluşan Ar-Ge merkezini kapatıyor.

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı? Güney Koreli otomobil üreticisi için Namyang Araştırma Enstitüsü oldukça kilit bir noktada duruyor. Bu enstitüde çalışanlar Elektrifikasyon Geliştirme Ekibi olarak çalışacaklar. Motor Geliştirme Merkezinin tamamen kapanmasıyla aktarma organları ile ilgili tüm merkezler elektrifikasyonlar ilgili birimlere dönüştürüldü.

Bu karar ile elektrikli araçların geleceği için çalışan iki farklı Ar-Ge departmanı arasındaki duvarlar yıkıldı diyebiliriz. Daha önce şirketin her otomobil seviyesi için; Proje Yönetimi Ekibi ve Entegre Ürün Geliştirme Ekibi vardı.

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı? Bu iki ekip tarafında tasarımdan seri üretime kadar birlikte çalışabilecekleri araç geliştirme organizasyonunda birleştirildi. Aynı zamanda marka yeni kuracağı Pil Geliştirme Merkezi ile de özellikle gelecekteki pil teknolojisini güvence altına almaya odaklanıyor.

Hyundai Motor, son dönemde basında yapılan spekülasyonların aksine, içten yanmalı motor gelişimine ara vermeyecek. Grubumuz farklı motor seçeneklerinden oluşan geniş portföyü ile kullanıcılara hizmet etmeyi sürdürecek. Bu portföyde yüksek tasarruflu motorlar kadar sıfır emisyonlu üniteler de bulunuyor.”

Hyundai İçten Yanmalı Motor Üretimini Durduracak mı? Hyundai’nin Yeni Ar-Ge Şefi Chung-Kook Park çalışanlara gönderdiği e-posta ile şu mesajı verdiği iddia ediliyor;

“Artık elektrifikasyona geçmek kaçınılmaz. Kendi motor geliştirmemiz büyük bir başarı, ancak geçmişten gelen büyük varlığa dayalı gelecekteki yenilikleri yaratmak için sistemi değiştirmeliyiz.”

Hyundai Sözcüsü personel duyurusu ile ilgili olarak şu ifadeyi kullandı;

“Yeni atamaların çoğu yeni nesil liderleri temsil ediyor ve başarıları ve Grubun devam eden başarısındaki rolleri ile tanındı.”

Güney Koreli üreticinin 2035 itibariyle içten yanmalı motorlara veda edeceğini biliyoruz. Avrupa bu konuda bir ilk olacak. Bununla birlikte üreticinin sadece elektrikli otomobiller üzerinde yoğunlaşmadığını da eklemek gerek.

Elektrikli otomobillerin yanı sıra hidrojen gibi yeni nesil yakıt hücresi teknolojileri üzerinde çalışmay sürdürecek. Bu sistemleri özellikle lüks markası Genesis üzerinde kullanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu