2022 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerHibrit OtomobillerHyundaiYeni Araba Modelleri

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. Hyundai Motor Company, 2022 yılına yeni ödüller kazanarak sıkı bir giriş yaptı.

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı

Son olarak Good Design tarafından verilen ödülleri ulaşım kategorisinde kazanan IONIQ 5 ve STARIA modelleri, Hyundai’nin tasarım alanındaki uzmanlığını ve hızla yükselen grafiğini gözler önüne seriyor.

Tasarımın dışında etkileşimli medya, ev ve mobil uygulamaları ve grafik tasarım olmak üzere toplam beş kategoride başarılı olan model Hyundai’nin dünya çapındaki kalitesini de arttırıyor.

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. Bu yıl 71’inci yılını kutlayan Good Design ödülleri, dünyanın en eski tasarım ve araştırma kuruluşlarından biri olarak kabul ediliyor. Satışa sunulan yeni ürünlerin kullanışlılığını ve tasarımlarını değerlendiren uzman jüri üyeleri, Hyundai’nin yeni modellerinde kullandığı Parametrik Tasarım ve çizgilerini, en şık çizimler olarak seçerek kendi kategorilerinde birinci olarak belirledi.

Motor Seçenekleri

Tamamen elektrikli yapısı ve sıra dışı geniş iç mekanıyla dikkat çeken IONIQ 5, 58 kWh veya 72,6 kWh olmak üzere iki farklı seçenekle tercih edebiliyor. Yenilikçi otomobil, dört tekerlekten veya arkadan itişli olmak üzere iki farklı çekiş sistemiyle de sunuluyor. WLTP’ye göre arkadan çekişli ve 72,6 kWh’lik versiyon, tek bir şarjla maksimum olarak 481 kilometre sürüş menziline sahip. IONIQ 5, güçlü bir performans ve ultra hızlı şarj sunmasıyla da öne çıkıyor.

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. Hyundai, yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunacağı bu iki yeni modelle hem aileler hem de ticari işletmeler için özel çözümler sunmuş oluyor. Mobilite açısından da son derece önemli bir model olan STARIA, üst düzey tasarım öğeleriyle de MPV sınıfına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Hyundai IONIQ 5 Genel Özellikleri

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. IONIQ 5, her kullanıcıya uygun elektrikli bir otomobil. Kullanıcılar, 58 kWh veya 72,6 kWh olmak üzere iki pil paketi seçeneğini tercih edebiliyorlar. Tüm opsiyon seçeneklerinde üstün bir menzil elde edilirken aynı zamanda 185 km/s’lik azami hıza ulaşılabiliyor.

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. Performans ödünü vermeden mobilite ihtiyaçlarına uygun bir elektrikli otomobil sunuyor. yalnızca arka motorlu veya hem ön hem de arka motorlu olmak üzere iki elektrikli motor opsiyonundan biri seçilebilir.

Elektrik motor opsiyon listesinin en üst seviyesinde 225 kWh (301 hp) ve 605 Nm torkluk bir güç çıkışı bulunuyor. IONIQ 5, 72.6 kWh pil ile desteklenirken, dört tekerlekten çekiş (AWD) seçeneğini de sunuyor. Bu teknik özelliklerle beraber otomobil, 0 ‘dan 100 km/s hıza 5,2 saniyede çıkabiliyor.

IONIQ 5, iki tekerlekten çekiş (2WD) ve 72,6 kWh pil kombinasyonuyla da ortalama olarak 470-480 km arası (WLTP) bir menzile ulaşabiliyor.

Yenilikçi ultra hızlı şarj

Hyundai, IONIQ 5’te ön camı dev bir ekrana dönüştürmüş.

IONIQ 5’in E-GMP platformu, hem 400 V hem de 800 V şarj altyapılarını destekliyor. Platform, ek bileşenlere veya adaptörlere ihtiyaç duymadan 400 V şarjın yanı sıra standart olarak 800 V şarj özelliği de sunuyor.

Hyundai IONIQ 5 ve STARIA 2022 Ödül Aldı. “Artırılmış Gerçeklik Baş Üstü Ekranı” (AR HUD) ile üretilen IONIQ 5, navigasyon, sürüş yardımcıları, anlık bilgiler ve aracın çevresiyle ilgili görüntüleri ön camın karşısındaki görüş alanlarına yansıtıyor. Bu yansıtma esnasında üst düzey AR teknolojisini kullanıyor.

Teknolojik otomobil, 350 kW’lık bir şarj cihazıyla beraber yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edebiliyor. WLTP’ye göre IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzil elde etmek için aracı sadece beş dakika şarj etmeleri gerekiyor. Bu da kalabalık şehir içi trafiğinde sahibine üstün biir kullanım kolaylığı anlamına geliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu