2020 Model ArabalarHaberlerHyundaiYeni Araba Modelleri

Hyundai Tucson Hazır – Yeni Tucson Dünya Lansmanı Öncesi Kendisini Gösterdi

Hyundai Tucson Hazır. Yeni Tucson’un tamamen yenilenmiş halinden ilk çizimleri C-SUV paylaştı. Estetik iç mekan, geniş dizayn ve yeni teknolojik özelliklerle donatılacak segmentindeki beğenilen modeli paylaştı. Parametrik dizayn felsefesine sadık kalınarak yapıldı.

Hyundai Tucson

Hyundai mühendisleri dijital gösterge ekranını daha alçak konumlandırarak ikili kokpit tasarımına zemin hazırladı. Mühendisler iç mekanda sıklıkla uzay teknolojisi ve bilgiden bahsediyorlardı. 

Birinci sınıf malzemeler kullanılarak hazırlanan kokpit daha üst sınıf bir model izlenimi uyandırıyor. Sürücü ve yolcu araç içindeki özelliklerden birbirinden ayrı yararlanabiliyor.

Kullanıcılarla yeni tasarım özellikleriyle bağ kurmayı hedefleyen Hyundai’nin ilk olarak Yeni Elantra’da tanıtılan ‘Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik’ tasarım kimliği, Tucson’un üst düzey ‘Parametrik Dinamikler’ tasarım temasına da duygusal bir şekilde geçiş yapıyor.

Hyundai’nin durdurulamaz yükselişi açısından da önemli bir kilometre taşı olan Tucson, özellikle gelişmiş ve üst düzey sürüş deneyimleri ile kullanıcısına sadık bir model olmayı hedefliyor.

Hyundai Tucson Yenilendi – Hyundai Popüler SUV’u Tucson Power Edition’u Yenileyerek Satışa Sundu
Hyundai Tucson Hazır

Hyundai Yeni Tucson’da parametrik gizli far sistemi bir ilki gerçekleştiriyor. Sportif ve duygusal nitelikleri de bir arada taşıyor.

Hyundai Tucson

Hyundai tasarımcıları parametrik dinamik felsefesi için daha sert çizgileri ve keskin şekilleri kullandı. Parametrik Gizli Far Sistemi ise otomobile şüphesiz güçlü bir ilk izlenim sağlıyor.

Tamamen Hyundai tarafından geliştirilen bu üst düzey teknoloji, LED gündüz farları ile birleşerek otomobile oldukça güçlü bir ön bölüm kazandırıyor.

Kabartmalı yapısı ile mücevher benzeri ızgaraya sahip olan Yeni Tucson’un gövdesi önceki nesillere göre daha büyük ve daha geniş. Eskisinden daha uzun bir motor kaputuyla gelen otomobil, yan taraftan bakıldığında geleneksel SUV’lerin aksine coupe formatıyla dikkat çekiyor.

Uzatılmış dingil mesafesine rağmen daha kısa ön ve arka teker çıkıntıları olan otomobilin yan tarafında köşeli ve aynı oranda sert geçişli hatlar bulunuyor.

Ayrıca, yine parametrik tasarımın Tucson’a katmış olduğu bir diğer avantaj ise hareketsizken bile akıcıymış gibi durması. Premium bir görüntü sunabilen aracın eskisinden çok daha maskulen olduğu net bir şekilde ortada.

Yeni nesil jant tasarımıyla da cesur ve güçlü duruşunu pekiştiren Hyundai Tucson, geniş iç mekanıyla da son yılların en iddialı SUV modellerinden biri olmaya aday gibi görünüyor.

Dördüncü nesil Hyundai Tucson, 15 Eylül’de yapılacak online dünya lansmanıyla tüm otomobil severlere tanıtılacak.

DONANIMPOWER EDT.SMARTELITEELITE PLUS
ABS + EBD + BASSSSS
ESP + TCS + VSMSSSS
MERKEZİ KİLİT & PASİF ALARMSSSS
SÜRÜCÜ VE ÖN YOLCU HAVA YASTIKLARISSSS
YAN VE PERDE HAVA YASTIKLARISSSS
HIZA DUYARLI KAPI KİLİTLEME MEKANİZMASISSSS
UZUN FAR ASİSTANI (HBA)S
ŞERİTTEN AYRILMA UYARISI (LDW)S
ŞERİTTE KALMA YARDIMCISI (LKA)S
ÖN ÇARPIŞMA UYARI SİSTEMİ (FCW)S
ÖN ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI (FCA)S
KÖR NOKTA ÇARPIŞMA UYARI SİSTEMİ (BCW)S
KÖR NOKTA ÇARPIŞMA ÖNLEME SİSTEMİ (BCA)S
ARKA ÇAPRAZ TRAFİK ÇARPIŞMA UYARISI (RCCW)S
YOKUŞ KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ (HAC)SSSS
YOKUŞ İNİŞ DESTEK SİSTEMİ (DBC)SSSS
SÜRÜCÜ DİKKAT UYARISI (DAW)S
AKTİF GERGİLİ VE YÜKSEKLİK AYARLI ÖN EMNİYET KEMERLERİSSSS
AKTİF ÖN KOLTUK BAŞLIKLARISSSS
DEVRILME ÖNLEYİCİ SİSTEM (ROP)SSSS

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu